Za Wodę w Chocianowie jak za zboże…

Z roku na rok, za wodę i odprowadzanie ścieków płacimy coraz więcej. Przez ostatnie rządy grup politycznych PO i PSL, z dużą domieszką czerwonej zarazy komunistycznej, ceny wzrosły prawie o 70 %. Obecnie, za rządów „DOBREJ PODMIANY”, wcale nie jest lepiej…

Kłamcy

Przyglądając się bliżej polityce wodno-ściekowej w Chocianowie, nie zauważyłem uzasadnionej potrzeby podwyższania opłat. Nie są realizowane przez spółki gminne żadne znaczące modernizacje czy rozbudowy sieci wodociągowo- kanalizacyjne , chyba że za taką inwestycję ostatnich lat , uznamy przyłącze wodociągowo – kanalizacyjne do nowo budowanego domu prezesa chocianowskiej spółki PWK – Pawła Najdka lub tworzenie dobrego wrażenia, że spółka przez niego zarządzana, zmierza w dobrym kierunku.

To po co te zabójcze podwyżki?

Od 16.06.2018 r. wzrosły opłaty za wodę i ścieki. Stan tej „patologicznej taryfy”, będzie nas doił aż trzy lata. Dotychczas płaciliśmy 10,10 zł. za m3. Podwyżka wyciągnie z naszych kieszeni dodatkowe 2,10 zł. ( czyli 20 % więcej) i teraz na naszym rachunku, który będziemy musieli opłacić na rzecz spółki PWK, w której bryluje pupilek Skibickiego – Pawełek Najdek, widnieć będzie kwota 12, 20 zł. za 1 m3 ( plus VAT w wysokości 8 %).

Na wioskach Gminy Chocianów, jest trochę lepiej, ale im również współczuję. Przez ok. 30 lat ani Skibicki ani Kowalski, nie potrafili poprawić standardu życia ludzi mieszkających na wioskach i sprawić, by w końcu doczekali się kanalizacji itp…

Możemy śmiało dziś użyć stwierdzenia:

SKIBICKI i KOWALSKI zastali Chocianów gotowy do rozwoju…, i Chocianów nadal gotowy jest.

Argumenty Pawełka z PWK, że wniosek taryfowy, składa się teraz na trzy lata, co jest główną przyczyną tejże przyczyny – czyli 20 % podwyżki, są tylko tanim cynizmem i wiarą w to, że społeczeństwo Chocianowa to barany do strzyżenia.

Strzyżenie Chocianowian z KASY

Dlaczego inne, pobliskie gminy, nie posunęły się do tak drastycznych podwyżek?

Moim zdaniem, jeżeli spółka PWK, nie potrafi realizować swoich ustawowych zadań z zyskiem dla mieszkańców Gminy Chocianów ( bo to przecież nasza spółka), a czeka tylko na dotacje z budżetu gminy i na opłaty, które wnosimy do niej za wodę i odprowadzanie ścieków, to prezes zarządzający taką spółką, powinien być dziś petentem urzędu pracy, a rozliczenie GO z gospodarności itp…, powinno być priorytetom nowego burmistrza.

Prezes Najdek, nie tylko jest prezesem od WODY i ŚCIEKÓW, ale i wielkim (choć stosunkowo małym) radnym powiatu polkowickiego. Jego obietnice przedwyborcze w 2014 roku były niesamowite. Przypomnijmy:

PROGRAM PAWŁA NAJDKA Z 2014 (ciekawe co teraz obieca nam Pawełek?)

  1. Wspieranie rozbudowy infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Chocianów ( dopiero teraz „coś tam” w Rakowie rusza, a to przecież już koniec kadencji tego człowieczka ze stajni Skibickiego)
  2. Budowa nowych, utwardzonych dróg wraz z przyległą małą architekturą (cokolwiek to znaczy…, niewiele znaczy)
  3. Rozbudowa ciągów komunikacyjnych
  4. Infrastruktura powiatowa ( bo w tym temacie ma chłopak doświadczenie , hi, hi)

OCHRONA ŚRODOWISKA

  1. Uregulowanie – składowisko odpadów w Chocianowie
  2. Rozbudowa sieci kanalizacyjnych ( chyba do swojego domu)

ORAZ:

  1. Chłopak miał zabiegać o pieniądze na inwestycje, które pozwolą na promocję regionu, jako wyjątkowo atrakcyjnego turystycznie ( i się chłopak tak nabiegał za tą kasą, że się aż zabiegał i dzisiaj tylko dyszy…)
  2. Lepsze drogi, efektywne rolnictwo, rozwój małej przedsiębiorczości, czyste środowisko ( pozostawię to bez komentarza)

Program Najdka 2014

Co, przez cały okres kończącej się kadencji Rady Powiatu, ze swoich przedwyborczych obietnic, zrealizował dla mieszkańców Chocianowa Pan Paweł Najdek. NIC albo prawie NIC – niech to nam przedstawi na piśmie. Za to, na koniec swojej przygody ze stołkiem prezesa PWK i radnego powiatu polkowickiego , zaserwował nam, biednym Polakom, podwyżki za dobro naturalne – WODĘ . Jego stać, pulchniutki Pawełek może się kąpać do woli, a MY?

Gdybym zarabiał tyle co Najduś , zaraz po objęciu ( dzięki pomocy mojej skromnej osoby) fotela PREZESA PWK, też nie miałbym problemu z obiecankami, i obiecałbym wam wszystko. Bazyl, jest co prawda nadal biedny i bezdomny , ale za to uczciwy. Pawełka oceńcie sami:

40 000 zł. – odłożył sobie Pawełek do skarpetek, na trudne czasy, bo przecież nie może być pewien, czy NOWY burmistrz Chocianowa, zatrzyma go na posadzie Prezesa PWK, czy dla dobra mieszkańców wywali go , na zbity pysk.

Co prawda Najdek w oświadczeniu majątkowym, wpisał tylko jedną nieruchomość tzn. mieszkanie 47,8 m2 o wartości 125 000 zł., ale my doskonale wiemy, że Pawełek budował dom i, albo nie są jeszcze uregulowane kwestie prawne dotyczące tego domu albo Najdek , chce nam wmówić, że jest biedny jak mysz kościelna. Ja tego nie wiem. Zresztą takim ludziom , jak on, nie wierzę po pierwszym spojrzeniu w ich ślepia.

W dalszej części oświadczenia majątkowego , Pawełek wykazuje, że nadal buduje dom. Ludzie, ile można budować taką chałupinę?

W oświadczeniu majątkowym, przedstawił nam Najdek ilość posiadanych gruntów. Ma chłopak prawa, aż do czterech działek, a ich wartość wynosi 20 000 zł.

Ze swojej, jakże „uczciwej” pracy, być może nie jest w stanie , spełnić swoich marzeń, bo kwota:

131 627,21 zł.

na rok, wydaje się niewielka, gdy dusza młoda i hulać by zapewne jeszcze chciała. Chyba jednak nie jest tak źle, bo Powiat Polkowicki wynagradza rocznie naszego przedstawiciela , kwotą w wysokości 17 248,32 zł.

Stop Najdek

Oprócz pensji, ma jeszcze Pawełek inne korzyści, jak choćby możliwość brylowania wśród lokalnych politykierów polkowickich. Może zawsze w ten sposób zaleczyć lub wyleczyć swoje kompleksy, bo pewnie je ma, jak każdy z nas. Ale czy starzy wyjadacze polkowiccy, liczą się z kimś takim jak Paweł Najdek? Wątpię.

Na końcu oświadczenia ujawnił, nasz uroczy prezes, mnóstwo kredytów. Państwo wiedzą już jednak, że jeżeli w jakimkolwiek oświadczeniu majątkowym polityka, pojawia się wypełniona rubryka : KREDYTY, to może to tylko oznaczać: „Ojciec PRAĆ?”. Resztę, dopowiedzcie sobie, moi Drodzy, sami.

Pawełek porusza się po naszym kochanym mieście, drogim ,czarnym ale brzydkim samochodem. Cóż, z gustami się ponoć nie dyskutuje…, ale jak mówią: „Jaki gust, taki w mózgu śluz”.

Na chwilę obecną, jedynym sensowym rozwiązaniem, w trakcie trwającej kampanii wyborczej do samorządu lokalnego, jest pokazywanie i piętnowanie patologii w spółkach miejskich, a potem wskazywanie ludzi, którzy działają tylko w indywidualnym (czytaj: swoim) interesie, bez odrobiny zainteresowania losem mieszkańców Chocianowa.

Prawo do bezpiecznej i czystej wody pitnej i urządzeń sanitarnych, jest podstawowym prawem człowieka.”

My, konsumenci wody pitnej, rzadko możemy cieszyć się i żyć pełnią życia. Za to Ci „mali politycy”, obsadzeni na stołkach prezesów spółek wodnych – żyją pełną gębą.

Nadszedł już czas, aby uciąć pazerne łapska wodno-politycznej patologii, a wówczas woda z naszych kranów, stanie się naszym dobrem, które nie będzie miało wartości „złota”, a które przywłaszczają sobie patologowie – politykierzy z Zagłębia Miedziowego.

Teraz już wiecie dlaczego tak dużo płacicie za wodę !!!

NAJDEK AUT !!!

Stop Paweł Najdek

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.