W trosce o Wasze ZDROWIE – nic dla Was nie zrobię

W związku z dotarciem do mnie Informatora gminy Chocianów aż nadto materiałów dostałem do pracy twórczej. Prawie cała gazeta, z małym wyjątkiem, jest kolejną próbą zrzucenia swojej nieudolności rządzenia tą gminą na poprzedników, którzy zasiadali w Urzędzie Miasta.

Jak informuje nas tegoroczny, pierwszy numer gminnej prasy; już 21 stycznia 2005 roku ówczesna Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie likwidacji samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Chocianowie. Ten właśnie fakt, ma być rzekomo powodem dla „pismaka”, który się nie podpisał pod artykułem, że mieszkańcy Chocianowa muszą w soboty i niedziele, w razie choroby lub choćby zastrzyku, udawać się aż do Chojnowa, Lubina lub Polkowic.

Nic bardziej absurdalnego. Posługiwanie się takim stekiem bzdur jednoznacznie wskazuje nam na to, że tak naprawdę nasze sprawy, sprawy mieszkańców, nic a nic nie obchodzą naszego Burmistrza.

Lekarz ChocianówAby nie zostać posądzonym o kłamstwo przypomnę tylko, jak na jednej sesji z ubiegłego roku, nasz cudowny gospodarz miasta i gminy Chocianów pan Roman Kowalski, umył ręce od rozwiązywania problemów mieszkańców ze Spółdzielnią Mieszkaniową. Swoje stanowisko wyraził słowami: „ musicie sami sobie radzić i rozmawiać z prezesem Kozerskim”. 

Nasz Burmistrz nadal stosuje jak widać swoje metody, a fakt, że Medicus nie stanął do konkursu, czy też to, że ustanowiono nowe zasady w NFZ, nie powinny być wytłumaczeniem dla tego Pana.

Jedna z mieszkanek naszego miasta, z którą miałem przyjemność rozmawiać pod Medicus- em oburzona była taką dbałością naszych lokalnych władz o chorych. Jedyne, co mogłem zasugerować tej Pani, to to, aby zwróciła się z tym do Radnej Grażyny Kindry, która jako przedstawicielka mieszkańców powinna o nich walczyć.

Rozczarowanie ludzi jest ogromne i wcale nikogo to już nie dziwi. Fakt, że mamy takich radnych przekłada się natychmiast na rządy naszego Burmistrza., który uważa się za pokrzywdzonego przez Franciszka Skibickiego. Tylko, kto kazał temu Panu przejmować taki spadek? Jak nie potrafi nim Pan zarządzać dla dobra mieszkańców, to zbędne są w tym kierunku jakiekolwiek rozmowy.

Fakt zbycia reliktów PRL – u jest właśnie godny odnotowania jako sukces Rady Burmistrza, kadencji 2005. Dziś na pewno nikt nie chciałby być leczony w skansenie PRL-u, więc gdzie jest ta troska o nasze zdrowie?

Odpowiedź zapewne uzyskamy już w następnym ciekawym Informatorze gminy Chocianów.

 

Bazyl

( poprawiony tekst z Wolnej Prasy Chocianowa, luty – marzec  2012)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.