SYSTEM ROBERTA RACZYŃSKIEGO 2018

PIRAMIDA

Na szczycie piramidy systemu w Lubinie, stoi odwieczny władca Lubina Robert Raczyński. „BEZPARTYJNY” działacz partyjny z prawie 30 letnim doświadczeniem. Uprawiał, nasz uroczy Robert, politykę w takich ugrupowaniach jak:

  1. Partia Chrześcijańskich Demokratów
  2. AWS

Robert Raczyński, to również druh Grzegorza Schetyny (PO) i Rafała Dutkiewicza z Wrocławia, którzy to w latach prosperity rządów patologii PO – PSL, służyli zawsze pomocą Robertowi Raczyńskiemu. Dzięki czemu „ ośmiornica „ lubińska, przetrwała aż do dzisiaj.

Robert Raczyński to człowiek, który ustawił się już na samym początku transformacji ustrojowej w Polsce 89’. Ówczesny układ, niszczący Polaków do dzisiaj, zawarty przy „okrągłym stole”, był dla Roberta jakby darem z nieba, bo właśnie od tej chwili, nie wyróżniający się niczym szczególnym Raczyński, zaczął robić zawrotną karierę polityczną, a w między czasie tworzył „system” oligarchii , który to skutecznie zwalczał, każdy ruch opozycyjny a buntowników, tak jak teraz dzieje się to z Panią Eweliną Pelc, niedoszłą synową kolegi Raczyńskiego, wójta gminy wiejskiej Lubin: Tadeusza Kielana – poniewiera ( w białych rękawiczkach) procesami sądowymi itp.

Wójt Gminy Lubin – KIELAN, chciał kupić wnuka… – KLIKNIJ

DRUŻYNA

Król Królów – Raczyński, dobierał sobie zawsze zaplecze godne jego wielkiej postaci. Na przykład, w jego ekipie pojawił się biznesmen Górzyński, swego czasu wybitna postać PRL-u, która , ze znanych tylko sobie przyczyn, współpracowała ze służbami bezpieczeństwa (SB), komunistycznej, zbrodniczej władzy PZPR. I tu, rodzi się pytanie; jak i dzięki komu śp. biznesmen Górzyński , zbudował tuż po transformacji taki biznes, z którego teraz jego synalek ( obecnie radny w Lubinie) , czerpie garściami?

Jak wiem z historii, nikt w tamtym okresie, bez pomocy odpowiednich „służb”, nie był w stanie bez pozwolenia i kontroli, wskoczyć na „rynek” i działać tam z takim rozmachem i sukcesem jak piekarz Górzyński. Może te kwestie wyjaśni nam syn, tego znakomitego „kapusia SB”, obecnie rady miasta Lubin Tomasz Górzyński? A być może się mylę i chłopaki są czyści jak łza…, ino ich paluszki, smakują okropnie…

Drugim fenomenem w drużynie Roberta Raczyńskiego był Andrzej Pudełko – skazany prawomocnym wyrokiem za korupcję. Po prostu, swego czasu , bezprawie w Lubinie było na tak wysokim poziomie, że szok. I właśnie wtedy, cwaniaczek Andrzejek, obsadzał znajome osoby w kilku radach nadzorczych spółek miejskich. W konsekwencji jego działań, 9 osób wyciągnęło z kieszeni lubińskiego podatnika ponad 594 tyś. zł. Obrotny Pudełko, zasiadał wtedy  w aż czterech spółkach, pobierając nielegalną kasę i zapewniał jeszcze wypłaty 9 innym osobom.

Również Kielan, obecnie wójt gminy wiejskiej Lubin, ma bardzo mało białych kart w swoim politycznym życiorysie, a jego powiązania z grupą RR, zawsze dawały mu takie profity , o jakich my, możemy tylko sobie pomarzyć.

Dziwi mnie tylko to, że Kielan ZDRADZIŁ. Bo ta grupa od zawsze , była skazana na siebie. Nikt nie mógł się wyłamać, bo polecieli by wszyscy na dno. Czyżby Kielan „sprzedał” kolegów za…(…szczegóły niebawem)

Kielan i Kubów

FINANSOWANIE

Finansowanie spółki: „Raczyński i Lubin 2006”, odbywa się w dość klasyczny sposób, i jest to typowy zamach na publiczną kasę. Miliony wyciągane ze spółek Skarbu Państwa i spółek miejskich, to tylko „zgodne z prawem” zabiegi finansowe. Choć osobiście słyszałem, w kuluarach politycznego bagna Lubina, o procentowych zyskach Roberta Raczyńskiego z racji odgrywanej roli dyrygenta orkiestry LUBIN 2006. Bo jak inaczej Robert, można być zadowolonym człowiekiem z zarobków , które nie przekraczają 200 tyś. zł. ? Gdy twój „człowiek” , Tymoteusz Myrda, potrafi zgarniać rocznie przeszło 400 tyś. zł.?

Gdzie tu Krym a gdzie Rzym? To kto tu jest „bogiem” ,Tymek czy ty Robert?

I to jest PRAWDA; wcześniej poustawiani w spółkach krewni króliczka, spłacają dług wdzięczności i robią zrzutki na kampanie wyborcze, zresztą, robią to z kasy, którą wypłacają im , podległe naszemu miastu spółki.

RODZINNA „OŚMIORNICA”

Grupa Lubin 2006 i przyjaciele Raczyńskiego , obsadzili wszystkie instytucje publiczne. Działają w kulturze, sporcie, oświacie, administracji i biznesie. Ciotki, szwagrowie, żony , kochanki, całe klany i rodziny , zasiadają w radach nadzorczych itp…

LEKKA KASA

Zlecenia i przetargi dla lokalnych, wiernych władzy biznesmenów  – to norma. Gdy zaprzyjaźnisz się z władzą Roberta Raczyńskiego , twoje interesy szybko nabiorą pewności, stabilności a zysk będzie adekwatny do służalczości, wobec ludzi, którzy w swoim życiu nie potrafili zrobić nic więcej, jak tylko, uprawiać patologiczną politykę i oszukiwać ludzi na skalę korporacyjną.

ZALEŻNE MEDIA

Pełna dyspozycyjność lokalnych mediów, których właścicielem jest miasto Lubin, to kolejny element systemu, który jest niezbędny do trzymania, utrzymania, manipulowania i ukrywania PRAWDY przed opinią publiczną – aby co cztery lata , ze stoickim spokojem, dymać lud lubiński i dalej brylować w stajni Augiasza.

IGRZYSKA

Jak mówią: „ ciemny lud wszystko kupi”, czyli byle były igrzyska, ochłapy za stołu pańskiego są dla mas. Jest to bezczelna kpina, że dla PREZESÓW jest po 300 tyś. zł. rocznie, a dla przeciętnego mieszkańca Lubina; nowa kostka brukowa, park z plastikowymi dinozaurami, przed wyborami darmowa komunikacja miejska MPK i to wszystko kosztem rosnącego w zastraszającym tempie długu miasta Lubin.

SĄD I PROKURATURA

Nie wolno zapomnieć nam również o „współpracy” władzy z sędziami i prokuratorami. Najświeższym przykładem w tym temacie jest Pani Ewelina, niedoszła synowa wójta gminy wiejskiej Tadeusza Kielana, i jej walka o swoją rodzinę.

Jak widzimy, po powyższym materiale, pan wójt chce zniszczyć  rodzinę Pani Pelc, jako niezdolną do wychowywania swoich dzieci. Pomimo, że sam jest wyznawcą i konsumentem patologii systemu Raczyńskiego , który wraz z nim tworzył.

Drugim przykładem walki z KASTĄ prawniczo – polityczną Lubina, jestem ja. Mój wyrok został ogłoszony 26.07.2018, i przyznać muszę , że jest lepiej, jest poprawa i inaczej niż bywało za czasów rządów organizacji, które okradły Polaków do cna: PO-PSL.

Niemniej, nadal chłopcy z politycznej piaskownicy Lubina , mają ogromny wpływ na swoich znajomych w togach, togach o różnym ubarwieniu żabotu. Zależności te,  to skutki wieloletniej miłości jaka tu rozkwitła, pomiędzy władzą samorządową a tą , która powinna pilnować SPRAWIEDLIWOŚCI.

Stwierdzenie, które pojawia się w reportażu Pani Jaworowicz o wnuku pana wójta Kielana, a którego dopuściła się pani sędzina, mówiąc ,że nie wie ( i nie zna) kto jest wójtem gminy wiejskiej Lubin, rozbawiło mnie do łez… Cóż, ja też nie znam premiera Szwajcarii, ale to już sprawdźcie sami, dlaczego tak jest…

Mezalians do jakiego doszło ostatnio , pomiędzy Kielanem a Kubowem, jest tylko grą polityczną, polegającą na bezbolesnym, szybkim i tanim przejęciu władzy w mieście Lubin przez ugrupowanie PiS. I super !!! Tylko gdzie tu etyka, moralność i szeroko rozumiana „uczciwość”?

Na konferencji prasowej, gdzie Krzysztof Kubów i Tadeusz Kielan, ogłaszali swoje wzajemne poparcie w nadchodzących wyborach samorządowych, nie wytrzymałem dłużej niż 10 minut. Zaprezentowanego przez Kielana cyrku medialnego, nie dało się słuchać. Nie byłem w stanie zaakceptować faktu , że czysty Krzysztof Kubów staje obok „systemowca Raczyńskiego” Kielana i wyznaczają sobie wspólne cele. Osobiście uważam jednak ,że Kielan i cała brygada RR , powinni pomyśleć o innych celach niż… Bo, po prostu zasłużyli na to…

Na tejże konferencji prasowej, były wszystkie najważniejsze (czyli zależne od władzy) media z naszego regionu. Nawet ikona dziennikarstwa dolnego śląska , Lampart z Wrocławia, przyglądał się tej komedii bez smaku. I co z tego? Widzieliście , czytaliście relacje z tego spotkania? Kpina, chucpa, układy i syf !

Poddenerwowany, wykrzyczałem temu staruszkowi z trzęsącymi się łapami – wójtowi, że zabrudza swoim wizerunkiem Krzysia, czystego jeszcze chłopca z PiS. Potem trzasnąłem na do widzenia drzwiami, jak przystało na prawdziwego polskiego patriotę, i z ulgą opuściłem budynek cyrkowców politycznych Lubina.

System Raczyńskiego działa dalej i szykuje się do rozgrywki wyborczej 2018. Bo oddać takie KORYTA – to grzech.

Ja wiem dlaczego tak się dzieje, a nie pisze o tym tylko dlatego, że chcę pożyć trochę dłużej niż „RADNY Z GŁOGOWA”.

Rada Miejska Lubin 14-18

(Źródło: Matka Kurka)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.