STAŃCZYSZYN ZNÓW „GRZEJE ŁAWĘ”

Jeden bardzo ważny i najbardziej uzdolniony „zawodnik” Polkowic, wraca do ekstraklasy rozgrywek sądowych.

Dziś przewodniczący ZGZM i Rady Miejskiej, a w przeszłości pierwszoplanowa postać Polkowic-burmistrz i marszałek Dolnego Śląska – pan Emilian Stańczyszyn, wznosi się na wyżyny kariery i zaczyna podbijać serca publiczności sądu apelacyjnego, gdzie powołał go selekcjoner z prokuratury.

W 2005 roku Emilian Stańczyszyn, został zatrzymany i osadzony w areszcie na kilka miesięcy. Prokuratura oskarżyła Go wówczas o żądanie i przyjmowanie łapówek od lokalnych biznesmenów, w kwocie skromnego 1 miliona z groszami… Proces ruszył w 2008 roku i zakończył się uniewinnieniem Pana Stańczyszyna w roku 2011.

Dziś wiemy, że Sąd Okręgowy w Legnicy miał rację tylko do części zarzutów, dlatego sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego.

Proces miał ruszyć 25 stycznia 2013r., ale na rozprawę nie dotarł obrońca oskarżonego Wacława K. Prowadzący rozprawę sędzia Bogusław Treter, ukarał nieobecnego mecenasa grzywną w wysokości 5 tysięcy złotych.

Chyba komuś bardzo zależy na szybkim rozstrzygnięciu powyższej sprawy . Z kuluarowych doniesień można wnioskować, że tym razem proces będzie krótki, a wynik satysfakcjonujący prokuraturę.

Portal Wolne Polkowice (teraz: Polkowice4You) wierzy, że nie wynikną jakieś nieoczekiwane okoliczności, np. polityczne i niezawisły Sąd wyda wreszcie słuszną decyzję.

Portal wierzy, że na ziemię zagłębia miedziowego, wróci przez wszystkich oczekiwana normalność i praworządność.

Tym samym apelujemy do Wojewody Dolnego Śląska o obiektywne rozpatrzenie doniesienia o łamaniu ustaw i innych nieprawidłowości samorządu Polkowic oraz odwołanie winnych ze stanowisk.

Stańczyszyn Polkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.