Skibicki – bogaty biedak…

Środa, godzina 9:00 –ZGZM w Polkowicach, nasz wspaniały burmistrz Franciszek jest w PRACY. Pytam: Dlaczego w związku gmin w Polkowicach? Odpowiedz: Bo tam ma kolejny wakat, za który kosi co miesiąc ok. 2018 zł.

Kolejne pytanie, które ciśnie mi się na usta, jest takie: Jak może w tym samym czasie , wywiązywać się, nasz niedokształcony burmistrz Franciszek, z swoich obowiązków – Tu i Tam… Odpowiedź: Bo w zakresie obowiązków kierownika UG Chocianów, jest właśnie „gospodarka odpadami komunalnymi”, i to rozumiem, tylko dlaczego płacimy za to samo dwa razy Skibickiemu? Tego już nie rozumiem !

Parę lat temu, po wielkiej wojnie pana K.K. Budzeń, walczącego z dietami delegatów i innych lubiących „łatwy chleb” ludźmi, przyssanych do kasy w ZGZM jak pijawki do nogi pokrytej żylakami – wygrał z tą patologią. A lokalne, tanie politykiery ,straciły na tym dużo kasy.

Myślałem, że proceder ten, został już jakoś prawnie uregulowany. Niestety, jest inaczej…, i jest niesprawiedliwie.

Pisze o tym wszystkim, ponieważ w piątek (29.06.2018) nasi radni będą podejmowali uchwałę, obniżającą uposażenie Skibickiemu. Z informacji jakie do mnie napłynęły z komisji przed sesyjnej wynika, że nie jest dobrze. Nadal, liczna grupa (będziemy pokazywać tych osobników ) radnych chce dekorować starego wyznawcę komunizmu, medalem- kasą. A ja się zwyczajnie pytam : Za co? A jak tak bardzo kochacie Frania, to zróbcie zrzutkę na bidulkę , ofiarę demokracji – bo za komuny, to on miał raczej jak pączek w maśle. Teraz zresztą też nie ma źle. To ,że po nim nie widać  – to inna inność. Wierzę , że jak tylko oponował tą samą sztukę dorabiania jaką stosuje Raczyński – to już jest bogaty Prezydent Lubina zarabia rocznie ok. 160 tyś. zł.,  a jego jeden z pracowników, jako prokurent pewnej spółki miejskiej , ponad 300 tyś zł. Jak to się Robertowi bilansuje? Ja wiem. I niebawem wam o tym napiszę, bo aż korci mnie pokazać ten system od podszewki.

Przyjrzyjmy się więc naszemu Franiowi, może i tam odnajdziemy jakiś zysk procentowy od procentów…

Środki, jakie Skibicki zgromadził do skarpety to kwota: 57,753,36 zł.

Oprócz tego, nasz „Gospodarz 50 – lecia”, uzbierał sobie sporo kasy na ubezpieczeniu AVIVA  – 51.000 zł.

Nasz staruszek z urzędu ma również domek , do którego ostatnio zafundowaliśmy mu kostkę, aby mógł wygodniej , nasz WŁADCA, docierać do swojej posiadłości. Dom ma 90,32 m2 a jego wartość , moim zdaniem , jest przeszacowana : 510.000 zł. SZOK, że taka drewniana chata jest warta ponad pół miliona.

W UG Chocianów płacimy mu rocznie 146,943,56 zł., a do tego Lubin płaci mu dywidendę w wysokości 6,900 zł. – jakby bez Frania Lubin był bezradny.

I ZERO kredytów u Frania, gdy co trzeci Polak jest zadłużony. Można – można !

Zastanawia mnie jednak fakt, dlaczego nasi radni wciąż nie odrobili lekcji z „wiedzy o społeczeństwie” czy „mądrości” , bo to, że powinni się przebadać u lekarza psychiatry, to sam WIELKI Franciszek chocianowski oznajmił na całą Polskę, a oni to przyjęli do wiadomości jakby faktyczne tak było…

I…, z cyfry 36% dodatków jakie dostaje do pensji, podwyższyli mu aż do 40%. Co prawda na rozporządzeniu obniżającym samorządowcom uposażenia Franek trochę straci, ale jakże niewiele, gdyż jak widzimy, kwota 2018 zł ze ZGZM, która –moim zdaniem mu się nie należy( sprawdzam aspekty prawne), wyrównuje u niego poziom strat.

Zastanawiam się również, dlaczego ten typek ma dostać największą stawkę z możliwych, gdy widełki w tym temacie są rozległe. Cóż, niedouki historyczne, czy bez wrażliwcy na krzywdę w czasach zawieruchy sowieckiej , której dzielnie służył nasz Franciszek – zawsze będą lizać stopy oprawcom naszych przodków. WSTYD !

Zastanówcie się jednak czy warto. Sumienie jest jedno i wydłubuje zazwyczaj ślepia PRAWDĄ, a przed tym nie uciekniecie. Nie boicie się stanąć przed obliczem Boga?

Skibicki nie zasłużył na NIC ! I dajcie mu NIC!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.