Samorządowcy przestaną wreszcie kraść?

Od 1 lipca 2022 roku zacznie funkcjonować Centralny Rejestr Umów, zawieranych przez jednostki sektora finansów publicznych, w tym jednostki samorządu terytorialnego. Rejestr będzie dostępny w Internecie co jednoznacznie powinno ukrócić złe praktyki samorządowców, którzy nagminnie zarabiali, poprzez słupy, na majątku publicznym.

 

Przykłady takich gmin w Polsce, można mnożyć w nieskończoność, a tych, gdzie nie stosuje się takich praktyk korupcyjnych lub grabieżczych, można policzyć na palcach jednej ręki. Tak, myślę, że w ponad 2600 gmin w Polsce działają zorganizowane grupy, których jedynym celem jest okradanie lokalnego społeczeństwa.

 

Tak jest na przykład w Chocianowie i Ścinawie, gdzie patologia twórcy zła: Stasiaka, sięgnęła już zenitu.

 

Lubin i Polkowice, pomimo, że nie powinno się łączyć tych miast nawet mentalnie, to jednak, funkcjonują tam podobne grabieżcze systemy. Szkopuł w tym, że w tym systemie, nawet wrogowie, gdy zaistnieje taka potrzeba, potrafią doskonale ze sobą współpracować i zwalczać opozycję, czyli głos PRAWDY.

 

W Lubinie, grupa Bezpartyjnych – Partyjnych już od przeszło 20 lat. Uważa się za bogatą arystokrację – dzieli i rządzi.

 

W Polkowicach, wreszcie, po wielu latach kolonizacji Polkowic przez ludzi Emiliana Stańczyszyna, zasiadła po-PEOWSKA grupa wyrafinowanych cwaniaków, którzy już prawie oficjalnie – doją polkowicką krówkę, ile wlezie.

 

Taki rejestr umożliwi sprawdzenie w jednym miejscu informacji o umowach zawieranych przez samorządy z całej Polski na kwotę powyżej 500 złotych. 

 

Obowiązek wprowadzania danych do sytemu to duża zmiana, do której trzeba się przygotować, zwłaszcza, że wprowadzić do niego trzeba będzie dane o umowach zawartych od 1 stycznia 2022 roku.

 

Oznacza to, że samorządy powinny zbierać informacje o zawieranych umowach, aby później wprowadzić je do systemu – już po uruchomieniu rejestru.

Czy to jest pierwszy krok oczyszczania polskich samorządów z patologii korupcyjnej? Zobaczymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.