PUNK ROCK CHATA

  • 1
  •  
  •  
  •  
    1
    Udostępnij

21 stycznia tego roku, dzięki inicjatywie miejscowych muzyków sceny alternatywnej, gościliśmy w skromnych kulturalnych progach naszego miasta, czołowy i legendarny już zespół Zielone Żabki. Jedni z współtwórców sceny alternatywnej, śmiali krytycy epoki PRL-u, rozpoczęli swą trasę koncertową właśnie u nas. Było nam niezmiernie miło gościć tutaj legendę polskiej sceny punk rockowej.

Podczas sobotniej nocy, gdyż była to sobota, zagrały również zespoły Non President oraz chocianowska Interpunkcja, której to perkusista, pomimo bardzo młodego wieku, jest uczestnikiem Polsat-owskiego programu Must Be The Music. Ze swojej strony apeluję już dziś o czynny udział w głosowaniu na Kubę. Dokładny termin głosowania podamy jak tylko będziemy go znali.

Interpunkcja Chocianów

Podsumowując oficjalną notkę informacyjną na temat tego przedsięwzięcia, z dumą śmiem stwierdzić, iż to wspaniały początek (k)roku w kulturalne jutro Chocianowa. Teraz moje przemyślenia własne pozostawione na pastwę czytelników: Z mojej strony( prawej i lewej) wielkie pokłony dla organizatorów koncertu, którzy po raz kolejny udowodnili, iż brak pieniędzy nie jest przeszkodą w organizacji eventów kulturalnych. Wystarczą chęci i troszkę ciężkiej pracy – i rzecz jasna – znajomości tematu, jakim jest branża muzyczna.

Czas na moje prywatne pochwały, szczere i nieszczere- jak to już zwykłem robić. Nie o wszystkich mogę powiedzieć dobre słowa, dlatego „zacznę od”: Dziękujemy również, gdyż, iż wypada bądź należy, ChOK-owi, za udostępnienie sprzętu nagłośnieniowego. I tylko tyle lub aż tyle! Niestety.

Punk Rock Chocianów

Dziękujemy właścicielom Piwnej Chaty za możliwość ulokowania koncertów, serdecznie pozdrawiamy i liczymy na dalszą współpracę. Dziękuję Zdzisiowi i Marianowi za inicjatywę, organizację i pracę. Nic dodać nic ująć.

Nieszczerze podziękuję sobie „ bo jak mówię też tam byłem, jadłem, piłem”…, się bawiłem. Tuż po koncercie pozwoliłem sobie zadać kilka bezczelnych pytań wokaliście Zielonych Żabek „Smalcowi”, prywatnie znamy się z Mirkiem Malcem już od 8 lat, dlatego pytania były bezczelne i nieformalne. Tak więc skrótowo:

Ja: Co chciałbyś przekazać mieszkańcom Chocianowa ( Pacanowa) gdzie kulturą w oczy kują? Co ci się podobało lub nie  podobało?  

Mirek: Bardzo cieszymy się, że to właśnie w Chocianowie zagraliśmy nasz pierwszy koncert w tym roku. Atmosfera była wspaniała. Publiczność niemal 3- pokoleniowa, ojcowie i matki z dziećmi… i tak dalej. Cała ekipa niesamowicie jest ze sobą zżyta, a to już niestety bardzo rzadki przypadek. Fajnie, że pomysł przerodził się w koncert, że wspólnie robicie takie rzeczy. Jesteście spontaniczni i chcecie to robić – nie dla pieniędzy tylko dla idei. Wielki szacunek za to. Nawet po koncercie nikt nie rozszedł się do domów, tylko wspólnie bawiliśmy się, tańczyliśmy razem z wami.. Mamy nadzieję, że niedługo znów nas zaprosicie.

Ja: Ruszacie w trasę. Miejsca i daty koncertów są na waszej stronie, ale co robiliście, ostatnio? Jakieś nowe nagrania? Będzie coś nowego?

Mirek: Ostatnio graliśmy sporo koncertów charytatywnych m.in. dla hospicjów. Staramy się nieść w jakiś sposób pomoc innym oraz uczestniczyć w życiu społecznym. Zresztą wiesz jakie mam podejście do tego…,trzeba robić rzeczy, które nosi się w sercu i nie zapominać o innych.  

Ja: I chwała wam za to. Często przywołuję twoje piosenki jako muzyczne przykłady społeczne. Czy tym razem również mogę coś zacytować w odniesieniu do koncertu?  

Mirek: A co dokładnie?  

Ja: A to już moja słodka tajemnica… ale zdradzę ci, że na duże K.  

Mirek: Domyślam się jaką, więc pozwalam …a teraz wracajmy się bawić,  hehe.

Punk Rock CHATA

Tak więc drodzy czytelnicy kończąc tę krótką pisaninę, dedykuję Wam wybrane przeze mnie słowa piosenki „Kultura”:

W mieście pełno jest młodzieńców, może twórczych może zdolnych,

Ich ambicje giną w kuflach, bo za dużo tu chwil wolnych.

Będzie festyn na dzień dziecka, są biesiady literackie (no u nas w Chocianowie, nie ma niestety)

A nas sąsiad z piwnicy wygonił bo nasza muzyka jest wariacka….

A kultura tu podobno jest Świadczy o tym nasz wspaniały dom kultury.

Nawet z jego okien płynie nieraz jazz to…Dlaczego jest jak jest? Nie rozumiem…

Nie ma tu kultury, nie ma tu kultury…

Piotr Budzeń

(Patronat nad koncertem objęli: Fundacja TOSCA oraz portal Wolny Chocianów)

 

( tekst z Wolnej Prasy Chocianowa, 1 styczeń 2012)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *