PRZEMKÓW-SCHYŁEK JEDNOŚCI

Nowi ulubieńcy Bazyla, czyli radni Przemkowa, nie uchwalili budżetu miasta na rok 2013.

Nieliczni, myślący radni stwierdzili, że propozycje burmistrza Pępkowskiego są nie do przyjęcia i doprowadziłyby gminę Przemków do jeszcze większego zadłużenia. Burmistrz Pępkowski uparcie twierdzi, że jego plan (niby cudowny) miał wyciągnąć miasto z kryzysu.

Moje prywatne zdanie, na temat pana Burmistrza Przemkowa, jest jednokolorowe, bo kto jak nie Stanisław Pępkowski, doprowadził gminę Przemków na skraj bankructwa. No chyba ,że przez te ostatnie 6 lat „Jednościowiec” był na wakacjach.

Tu jednak, sprawa jest jasna; radnym nie spodobała się wizja zaciągnięcia kolejnego kredytu i to od jakiegoś PARABANKU.

– Podjęliśmy decyzję, że nie poprzemy tego budżetu. Nie mogliśmy się podpisać pod taką fikcją, tym bardziej, że negatywna była też opinia RIO. Nie jest więc to tylko nasza ocena, ale opinia ludzi, którzy lepiej znają się na finansach – mówi radna Helena Krupska (PiS).

Amber Gold Przemków

Burmistrz Przemkowa nie zgadza się z tym. Bo jakby mogło być inaczej, gdziekolwiek pojawia się ten człowiek, tam udaje zaraz niewiniątko. A sprawa syna (którego ostatnio odwołał) z Centrum Sportu i Rekreacji, wciąż nie jest wyjaśniona. My jednak nie mamy wątpliwości, że to czysty przykład NEPOTYZMU, który już dawno powinien spowodować odwołanie tego pana z funkcji Burmistrza.

W tej śmiesznej wypowiedzi:

– Pokazałem ścieżkę, jaką miasto i gmina przeszłyby spokojnie przez ten kryzys. Natomiast krok radnych grozi katastrofą finansową. Będziemy musieli zwrócić dotacje wraz z odsetkami, które już otrzymaliśmy – wyjaśnia Stasiu Pępkowski.

…pokazuje nam pan Stanisław, brak skruchy i infantylne parcie w przód.

Budżet Przemkowa do końca lutego skonstruuje RIO. Będzie to budżet tylko z podstawowymi zadaniami gminy. Jakkolwiek by tego nie oceniać , trzeba przyznać szczerze ,że winę za ten stan ponosi jeden z członków polkowickiej „Jedności”, która już wiele lat, działa „oligarchicznie” na całym terenie Zagłębia Miedziowego.

Z doniesień: opozycja zrzeszona przy Wolnych Mediach na dniach, złoży „pisma” do Wojewody o odwołanie (wygaśnięcie mandatu) starosty polkowickiego i przewodniczącego rady gminy Polkowice, oraz o wstrzymanie wypłacania dalszych diet niesłusznie pobieranych przez członków w ZGZM; tj. burmistrzów, przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i radnych. Dodatkowo, wniosek będzie dotyczył, sprawdzenia przez służby wojewody Statutu ZGZM w zakresie wpłacanych składek i innych wpłat, przez członków tj. gminy na rzecz Związku, stanowiący dochód Związku.

Według Pana Krzysztofa Budzeń , wpłaty i składki na rzecz związku powinny być wkładem do Związku i stanowić dochód gmin a nie związku.

Przemków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.