Podatkowi od MIEDZI I SREBRA mówimy stanowcze – NIE !!!

  • 1
  •  
  •  
  •  
    1
    Udostępnij

W Chocianowie na XVII Radzie Miasta i Gminy Chocianów dnia 23 lutego 2012, została podjęta uchwała w sprawie apelu dotyczącego rządowego projektu ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin. Nasi Radni – co ostatnio zdarza się bardzo rzadko – uchwałę podjęli jednogłośnie.

Z wiedzy jaką posiadam z okręgu legnicko-jeleniogórskiego, wiele gmin już uchwaliło podobne apele. To jednoznacznie wskazuje nam , że wszystkim mieszkańcom Dolnego Śląska zależy na zablokowaniu absurdalnego projektu premiera Tuska.

Niewątpliwie nasz premier dalej słucha ministra Rostowskiego i jak widać obaj żyją w oderwaniu od rzeczywistości, bo tak naprawdę co obchodzi ich stan spółki KGHM i życie ludzi tam pracujących.

Myślę, że walka o załatanie dziury budżetowej w takie formie, jest fenomenem absurdu naszego rządu. Co więc ich obchodzi „później”, gdy już o kolejnej kadencji koalicja PO-PSL może tylko pomarzyć.

Proponuję, aby sięgając po łatwe pieniądze, rząd zabrał przesadne, w wielu przypadkach, dodatki do służb mundurowych itp., aby zaczęli wreszcie pracować tak długo jak reszta społeczeństwa ich opłacająca.

Niech również, posłowie obniżą sobie diety poselskie, tak jak to uczynili w Chocianowie nasi Radni; dzięki wnioskowi Norberta Piotrowskiego. Niech zrezygnują wreszcie z przywilejów, zlikwidują dopłatę z budżetu na kler, zaprzestaną tworzenia komisji sejmowych, które „NIC” nie robią, a biorą tylko wysokie diety za posiedzenia. Posłowie dbają tylko o siebie a nie o ludzi uczciwie pracujących za marne grosze.

Ceny usług , towarów, żywności rosną w zastraszającym tempie, a Oni uważają, że jest to normalne, bo w innych krajach Europy ceny są wyższe, ale zapominają, że tam zarobki są przynajmniej 5-krotnie wyższe niż u nas. Jeżeli moi drodzy ministrowie i panie premierze chcecie podnosić podatki i ceny, to najpierw trzeba zacząć od podwyżek płac w Polsce. Najniższa krajowa już dziś powinna wynosić 3 tyś. NETTO, bo ludzie mają już dosyć wyzyskiwania przez zachodnie koncerny, które jakże często zwalniane są z podatków (np. strefy ekonomiczne, markety itp.).

Premier Tusk powinien zamienić swoją dietę poselską na 1600 BRUTTO, to wtedy zobaczyłby czy opłaca mu się, za takie pieniądze pracować wiedząc ,że nie wystarczy mu na rachunki i życie.

Wiele partii politycznych z naszego regionu, sprzeciwia się nowemu podatkowi Tuska od kopalin. Te ugrupowania polityczne dzielnie reprezentują ziemię Dolnego Śląska i tylko one są w stanie tak dobrze zorganizować się, dla dobra tego regionu itp.

W rozmowie z Grzegorzem Kuneckim Szefem Okręgu Legnicko – Jeleniogórskiego Ruchu Palikota usłyszałem:

Gmina Chocianów i Powiat Polkowice to obszar na którym mieszka bardzo dużo górników pracujących przy wydobyciu miedzi, w spółce KGHM, i to właśnie tych ludzi i ich rodziny najbardziej dotknie planowana ustawa o podatku od miedzi i srebra. Dotknie to całą społeczność Dolnego Śląska, budżety każdej z poszczególnych gmin.

Dowiedziałem się również, że posłowie z ramienia Ruchu Palikota są przeciw nowemu podatkowi Tuska. Grzegorz Kunecki zapowiedział też powstanie struktur Ruchu Palikota w powiecie Polkowickim:

Mamy grupę inicjatywną a powstanie struktur w Powiecie Polkowickim, to jest już tylko Kwestia formalna. W najbliższym czasie z przyjemnością państwa poinformuję o zawiązaniu się Klubu Polkowickiego.

Te fakty powinny wreszcie ucieszyć wszystkich mieszkańców ziemi Dolnego Śląska, ziemi która od dawna podzielona jest i zdominowana przez dwie partie polityczne PO i SLD.

Dziś, dbałość o nasze interesy powinniśmy powierzyć ludziom młodym, nie uwikłanym w żadne gierki polityczne starych partyjnych wyjadaczy. Już czas – jak brzmi hasło Ruchu Palikota na – NOWOCZESNE PAŃSTWO .

Wierzymy, że Janusz Palikot wraz ze swoim Ruchem i 41 posłami, zrobią wszystko aby uchronić nasze rodziny, rodziny Zagłębia Miedziowego, przed kolejną grabieżą podatkową, a tym samym otworzą nam drogę do stabilnego rozwoju. Nowoczesne Państwo, zacznijmy budować już dziś na Dolnym Śląsku.

NIESTETY SEJM UCHWALIŁ USTAWĘ O PODATKU OD WYDOBYCIA NIEKTÓRYCH KOPALIN. ZA UCHWALENIEM USTAWY GŁOSOWAŁO 231 POSŁÓW, 218 BYŁO PRZECIW, A JEDEN WSTRZYMAŁ SIĘ.

 

Sławomir Tomczak vel Bazyl

( poprawiony tekst z Wolnej Prasy Chocianowa, luty – marzec  2012)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *