Piotrowski czy Kulczyński ?

W Chocianowie, rozpoczął Kampanie Wyborczą 2018 pan Tomasz Kulczyński i jego ludzie z komitetu wyborczego: KW Tomasz Kulczyński 2018 ”.

My jednak z panem Tomaszem, zapoznajemy się już od dłuższego czasu. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że „ukrytą kampanię wyborczą”, zresztą tak samo jak Roman Kowalski – uprawiali panowie znacznie wcześniej niż Morawiecki ogłosił terminarz wyborczy.

Kowalski i Kulczyński Chocianów

Moim zdaniem , łamali tym samym zasady, obowiązujące w polskich kodeksach. Osobiście, jestem do tego stanu „praworządności” w mojej ojczyźnie, przyzwyczajony jak nikt inny.

Niemniej, aby oddać sprawiedliwości wiodącą rolę; inni kandydaci, nie pokazujący wcześniej swoich boskich, politycznych twarzy na bilbordach w Chocianowie, mają już na starcie trudniej i poniosą z tej przyczyny, wyższe koszty kampanii wyborczej, aby choć w małym stopniu, przybliżyć się do wyborczych FAWORYTÓW: Kulczyński-Kowalski.

Czy tak naprawdę jest ? Czy są ci panowie faworytami ?

Wątpię, że którakolwiek z postaci, dziś przeze mnie opisywana, ma szansę na bycie „czarnym koniem” lub prawie 100% faworytem w rywalizacji o fotel burmistrza Chocianowa.

Gdy byłem w czwartek (16.08.2018) na objazdowych występach Tomasza Kulczyńskiego, który próbował przekonać mieszkańców wsi Trzebnice i Chocianowiec do swojego pomysłu „darmowej komunikacji miejsko-wiejsko-miejskiej” , doznałem olśnienia proroczego…, i bez zbędnych ozdobników słownych stwierdziłem, że kampania wyborcza prowadzona przez grupę KULCZYŃSKI 2018 – ma siłę i moc.

Pan Kulczyński, ogłosił na tych spotkaniach, że prawdopodobnie, już w najbliższym czasie, zostanie uruchomiony pilotażowy projekt „Darmowa Komunikacja Kulczyński 2018”. Na co czekać będę ze zniecierpliwieniem, bo lubię testować pomysły polityków z naszego regionu.

Szkoda tylko, że aby DAĆ, trzeba zabrać komuś innemu. W tym momencie, zagrożone stają się firmy transportowe (busy) z ziemi chocianowskiej, obsługujący Nas od bardzo wielu lat: NARCYZ, JANTAR, SZKARUPSKI.

To co, w takim razie z Nimi panie Tomaszu? Ale jak mówi Kulczyński:

„Każdy płaci podatki, ale nie wszędzie jest darmowa komunikacja.”

Kowalski i Kulczyński 2018

W Chocianowcu, odwiedził nas  były burmistrz gminy Chocianów, pan Roman Kowalski, ale po krótkiej rozmowie z kontrkandydatem, nie miał już odwagi wsiać do autobusu , gdzie były prowadzone rozmowy o przyszłości wsi Chocianowiec.

Widziałem, jak pan Roman Kowalski odchodził do swojego samochodu, widziałem jak gaśnie jego światło a blasku już mu brak.

Właśnie wtedy, zdałem sobie sprawę, że młodość, wykształcenie, cyfrowa kreatywność i pasja młodych ludzi, zrzeszonych przy Tomaszu Kulczyńskim, pozbawia marzeń o powrocie do magistratu Romana Kowalskiego i jego „dzielnej” grupy radnych…

Spotkania z kandydatem na stanowisko burmistrza w Trzebnicy i Chocianowcu, były zorganizowane w stylu amerykańskim. Merytorycznie i rzeczowo prowadzone spotkanie i rozmowy z mieszkańcami, dawały poczucie świeżości kampanijnej, jakiej jeszcze Chocianów w swojej karierze nie doświadczył.

Jeśli na placu boju o fotel po Skibickim , zostaną Tomasz i Roman, nie wierzę, aby Kowalski zdobył więcej sympatii społeczeństwa gminy Chocianów niż Tomasz Kulczyński.

Powyżej, są to jedynie moje proroctwa, i nie do końca mogą się sprawdzić. Choć osobiście, nie polemizowałbym z arytmetyką wyborczą i dobrym politycznym marketingiem.

Alternatywą dla Nas i silną konkurencją dla pana Tomasza Kulczyńskiego, mógłby być jakiś uczciwy człowiek z gminy Chocianów , ale…

Norbert Piotrowski, który był ze mną na tych spotkaniach, wydaje się na dziś najlepszym kandydatem do tej rywalizacji. Niestety jego aspiracje, nadal sięgają poniżej naszych wymagań w stosunku do niego.

Mówią, że Kowalski chowa się po kątach i czeka. Piotrowski udaje Greka a Janusz Zielony, buduje dom, więc społeczność Chocianowa, jak zawsze, jest dla niego , na drugim miejscu. Pani Pichała, rozwiesza po Chocianowie banery i karmi nas swoją urodą. Za to kandydat PiS na stanowisko burmistrza Chocianowa, pan Andrzej Bober, liczy, że skorzysta na „wojnie wyborczej” pomiędzy Kulczyńskim a Kowalskim i w cichy sposób , wślizgnie się na fotel używany ostatnio przez komunistę Skibickiego.

No, cyrk i groteska moi mili !!!

I chyba warto, zacząć się pilnie przyglądać kampanii wyborczej Tomasza Kulczyńskiego. Może nie jest to Nasz wymarzony kandydat ( Bazyl nie cierpi władzy lubińskiej KASTY), ale…

Ocenę i opinie, zostawiam Państwu.

PIOTROWSKI CZY KULCZYŃSKI ?

2 komentarze do “Piotrowski czy Kulczyński ?

 • 17 sierpnia 2018 o 18:34
  Permalink

  Bo taka komunikacja od jakubowa poprzez 8-9 przystanków w chocianowie aż po Lubin nie jest zła. I na pewno wygodniejsza od busów. Zwłaszcza na terenie samego miasta.

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2018 o 16:00
  Permalink

  To wszystko przypomina sprzedaż garnków w autobusie na tzw. „pielgrzymkach”
  Sprzedawca ględzi. Ciemny lud łyka jak pelikan .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.