Parszywa droga w Chocianowie 2018

Ciężkie jest brzemię komunizmu , które Chocianów musi dźwigać już tyle lat w postaci Franciszka Skibickiego i jego „rodziny” radnych , która służy mu jakby był co najmniej Królem Ogrodzisk. Nie umniejszając w tym temacie, zasług KASTY lubińskich prawniczków, czy prokuratury lubińsko-legnickiej, w której swego czasu, brylował szwagier Skibickiego (teraz ten pan, ma kancelarię prawną w Lubinie), o czym będę już pisał do gazety, którą chcę Państwu ofiarować na wiosnę.

Jak wiecie, nie potrafił również zdjąć z Chocianowa tego ciężaru , nasz „uroczy” chłopak, kumpel, znajomy z ulicy – Roman Kowalski, bo to przecież podobnej jakości gospodarz jak Skibicki.

Niemniej , obaj panowie, powinni zdać sobie wreszcie sprawę z tego faktu, że Chocianów to nie zagroda wiejska, na której się wychowywali , a My nie jesteśmy bydłem, któremu wystarczy od czasu do czasu, rzucić obrok, brukiew czy zlewki z Pańskiego stołu.

Jesteśmy ludźmi, i to rozumnymi, choć czasami wydaje mi się ,że nie do końca – bo wybieramy zawsze w tej gminie na swoich GOSPODARZY, celebrytów niskich lotów , bez podstawowej KOMPETENCJI jaką jest MATURA.

FRANCISZEK SKIBICKI – PZPR i wielki sympatyk partii PO, oraz Bronisława Komorowskiego i Grzegorza Schetyny.

ROMAN KOWALSKI – PSL i Samoobrona , przypuszczam również ,że sympatyk wszystkich . Romanowi nic nie jest obce –  co dobre, dla niego i jego GRUPY.

Tytułowa : „Parszywa Ulica”, to ulica Bohaterów WP. Ulica ,która już w tamtym roku zaczęła zmieniać swoje oblicze. Tyle tylko, że przynajmniej od 2 stycznia 2018 , nikt z mieszkańców nie widział na tej drodze robotników, którzy powinni kontynuować remont. Co się stało?

Rozzłoszczeni mieszkańcy Chocianowa, ci którzy spacerują pieszo w tym rejonie naszego miasta, są oburzeni zagrożeniem jaki stanowi ta droga. Kamyki, które wystrzeliwują spod opon jadących tam aut, są jak naboje wystrzeliwane z głupich łbów naszych politykierów. A gdy pada deszcz , trzeba uważać aby nie zniszczyć swojego obuwia i odzienia. Myślę, że i kierowcy aut, mają już dosyć tego smutnego CYRKU z nawierzchnią ulicy Bohaterów.

Osamotnieni w swoim niezawinionym „losie” mieszkańcy Chocianowa , próbują na własną rękę, dowiedzieć się; co się dzieje  – że nic się na drodze nie dzieje?

Jedna z mieszkanek tejże ulicy, mówiła mi, że gdy zadzwoniła do wrocławskiego oddziału DSDiK z zapytaniem co się dzieje. W odpowiedzi usłyszała, że jest ZIMA i to jest powód wstrzymania prac.

Zapytam w takim razie czytelników:

– Czy widzicie gdzieś w Chocianowie śnieg, odczuwacie syberyjskie mrozy, czy może nawiedzają nas zamiecie?

Nie!!! Jasne ,że nie. Ino wrocławskim masonom  -„różokrzyżowcom”, coś w łbach się pomieszało, albo…(o tym jak to się robi , napiszę poniżej)

Nie wiem jaką odpowiedz od UG Chocianów dostała w tej sprawie, była FENOMENKA, radna Grażyna Kindra, ale wiem, że i ona dzwoniła w tej sprawie do urzędu w Chocianowie. Niestety, ale akurat tej pani , to ja nie wierzę już od bardzo dawna. Trzeba jednak  w tej materii przypuszczać , że aktywność pielęgniarki z firmy Medicus, związana jest z rokiem wyborczym 2018 i chęcią ponownego ubiegania się o mandat radnej gminy Chocianów. Bo jak mówią znawcy tematu: niektórzy zatrzymują się na poziomie GMINY, ponieważ wyżej już du*y unieść nie potrafią. I coś w tym jest…

My jednak wiemy, że Roman Kowalski będzie potrzebował żołnierzy jak chce stoczyć bój o fotel burmistrza.

Myślę, że akurat ten rok , będzie owocował obficie w „WIELKICH SPOŁECZNIKÓW” gminy Chocianów, którzy jak zwykle, będą chcieli Was omamić swoimi pięknymi słówkami czy wrednymi ślepiami za którymi jak zawsze, skrywają pazerność na publiczne pieniądze.

Nie dziwi mnie ICH postawa, bo znam ich kręgosłupy moralne doskonale, i wiem, że żaden kręglarz lub chirurg ortopeda, nie jest już w stanie im pomóc.

Szkoda tylko, że tak mało osób jest gotowych walczyć o swoje sprawy czy wspólne dobro. Ale ja jednak zapytam gdzie są nasze polityczne GWIAZDY?

Roman Kowalski, Krzysztof Leszczyński , Janusz Zielny, Henryk (ministrant) Czekajło czy wreszcie WIELKI Franciszek Skibicki , który codziennie musi przemierzać swoim samochodzikiem ul. Bohaterów WP ? Gdzie?

Nie chcę dzisiaj opisywać tych postaci życia publicznego gminy Chocianów, bo przyjdzie na to jeszcze czas. Niemniej, już na pierwszy  rzut oka „TO”- to ten sam sort.

Warto jednak zapytać  „OBCEGO” , jak go nazwałem; pana Tomasza Kulczyńskiego, bo zaczął wystawiać swoją facjatę na bilbordach w Chocianowie, o:

Kulczyński, „rodzino polityczna Raczyńskiego”, prawniczku lubiński i filantropie miasta Chocianów.. Jesteś tu „obcy”, więc dlaczego nie postarasz się w odpowiedni sposób rozwiązać problemu naszej DROGI? Aby choć trochę zyskać na WIZERUNKU…, który akurat ja, będę usilnie próbował obnażać na łamach mediów którymi zarządzam…

Ale My już wiemy, że Tomaszek , Franuś, Zbysiu Zajączkowski czy Krupiński (Krupiński –prawnik z Lubina zatrudniony przez Skibickiego w UG Chocianów; czyli spadochroniarz z Lubina, który ma ciekawą osobowość i historię swojej działalności , którą chciałbym po zebraniu materiałów ,jak najszybciej s-penalizować), są z UKŁADU lubińskiego maestra Raczyńskiego. Nie trudno z tego wywnioskować , że są  to już GRY polityczne ,podyktowane faktem zbliżających się Wyborów Samorządowych jesienią 2018 r. Bo przecież , jak zawsze- KORYTO musi być ich.

Musicie to wiedzieć ,że ROK WYBORCZY dla politycznych pasożytów , to rok ciężkiej dla nich pracy, a jedyna myśl przewodnia , która im wtedy towarzyszy ,to: „DOIĆ BUDŻET PAŃSTWA POLSKIEGO”.

I tak to już moi drodzy bywa; do koryta ciągnie masa nieudaczników a do ciężkiej roboty ganiają kompetentnych i uczciwych podatników.

Wbrew pozorom , sprawa „drogi” wygląda dość prozaicznie. Ale to już w 2012 r. , pan Krzysztof Budzeń w jednym ze swoich artykułów zamieszczonych na portalu Wolny Chocianów , pisał o potrzebie zrobienia „kanalizacji” na ul. Bohaterów WP. Dzisiaj jak Państwo już wiedzą, część drogi została zrobiona (teraz pracę zostały wstrzymane) –a kanalizacji wciąż nie ma. Cóż, za parę lat ,będziemy zrywać nowy asfalt, aby zrealizować koleją inwestycję. KPINA!!!

Muszą Państwo wiedzieć, że we Wrocławiu też działają różnego rodzaju „Układy Zamknięte”, które pomiędzy swoich znajomych rozdzielają przetargi itp. Potem taki kolega kolegów , który wygrał „uczciwie” przetarg, bierze jakąś nieudolną firmę, jako pod wykonawcę i już płynie lekka kasa bez zbędnego wysiłku. Wszyscy są zadowoleni; oprócz mieszkańców gdzie inwestycja jest realizowana. Zyskuje na tym jak zwykle WŁADZA ( Wrocław to nadal siedzisko partii Donka – PO), potem trochę główny wykonawca i być może ciut pod firma wykonująca bezpośrednio zlecenie. A czy władza LOKALNA też? Czy Franek – nie wiem, ale już konstruuję i zbieram odpowiednie materiały dotyczące „korupcji” F.S i niebawem upublicznię  to oficjalnie , zaraz po tym jak kancelaria prokuratury ili CBA podstemplują mi te dokumenty.

Niemniej powinni Państwo wiedzieć ,że Wasz burmistrz Franciszek Skibicki , którego pensja przekracza 10 000 zł. miesięcznie , jest tak pazernym TYPEM, że nawet ostatnio połasił się bezczelnie na pieniądze z Funduszu Socjalnego UG Chocianów i „wybrał” sobie z tego funduszu kasę na tak zwane : „WCZASY POD GRUSZĄ”. Trzeba tu dodać informacyjnie czytelnikom , że taki Fundusz Socjalny , jak sama nazwa wskazuje; służyć ma właśnie celom socjalnym, czyli najbardziej potrzebującym pracownikom UG Chocianów. A nasz burmistrz do biednych przecież nie należy…

Proponuję zatem, aby naszego Franciszka obsłużyła zapomogowo jeszcze pani Smalec – OPS.

– Franiu, te parę groszy z OPS, zawsze ci się na coś przyda. Będziesz miał na tacę w kościele. Pomyśl; nie wydasz ze swoich na BOGA.

Zresztą, jak ktoś taki, jak Franciszek Skibicki przed obliczem Boga może być „uczciwy”? Gdy kiedyś Franiu brylował w naszym państwie, jako naczelnik komunistyczny i „zabijali” wraz z kolegami z partii PZPR, Naszego BOGA.

Franciszek Skibicki to bardzo mały człowiek…, i to nie tylko dotyczy jego wzrostu. Bo ani to dobry gospodarz, ani nowoczesny menager (bo to przecież nie jest odpowiednio wykształcone) klasy przynajmniej POLSKA 2.0, a jego moralność , już od dawna ma połamane skrzydła…,i nie uniosą go te skrzydła już nigdzie, pomimo, że co niedziela kłania się przed chocianowskim ołtarzem Boga.

Wybaczam Ci Skibicki. Pokuty oczekuj niebawem…

Bo droga donikąd to : FRANCISZEK SKIBICKI.

Sławomir Tomczak vel Bazyl

(241-128)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.