Ostatnia sesja rady miejskiej kadencji 2014-2018

  • 13
  •  
  •  
  •  
    13
    Udostępnienia

W piątek odbyła się ostatnia, na szczęście, sesja obecnej rady miejskiej. Przewodniczący prowadził obrady jak umiał. Dodatkowy komentarz sobie oszczędzę. Burmistrz opowiedział wszystkim jak to dzięki niemu jest idealnie w Chocianowie.

Dobrobyt kwitnie, inwestycje rosną jak grzyby po deszczu… wszystko wyszło idealnie. Istny raj!

Wszyscy wzajemnie podziękowali sobie za kompetencje i skuteczność. A co się działo naprawdę?

Przewodniczący bełkotał coś do mikrofonu, coś pomiędzy zaraz zemdleję, a mam to w dupie. Burmistrz się jąkał o tym jakim był wspaniałym burmistrzem i jak to będzie teraz radnym w powiecie i jak to nie będzie walczył o dobro Chocianowa.

Budżet się nie klei, nie wiadomo czy będzie kasa na pensje dla oświaty…, ale spokojnie, na trzynastki dla najwyższego szczebla administracji starczy. Zapewniam. Kto by się martwił nauczycielami??? Niech się następca martwi .

Franek Zadłużyciel II, jak zawsze na finiszu. O niczym i z długami. To idealne podsumowanie rządów naszego burmistrza. O niczym i zawsze na kredyt. Następnie Pan Leszczyński wygłosił pean pochwalny na cześć wielkiego wodza burmistrza Franciszka…. I się okazało, że Skibickiemu tylko zaklaskał sam Leszczyński i dwie radne. Reszta go olała. Nawet pracownicy. Było to przekomiczne.

Skibicki Pinokio

Wszyscy dostali pięknie przyozdobione dyplomy gratulacyjne. Wszyscy. Radni, pracownicy urzędu, dyrektorzy, sołtysi. O ile rozumiem względnie dyplomy dla radnych i sołtysów ( na pamiątkę) , to urzędasom za co dziękowaliście? Za to, że pobierali pensje i robili to co było w ich zakresie obowiązków? Przecież za to właśnie biorą pensje, a to co robią wynika z ich umowy o pracę. Burmistrzowi za co podziękowaliście? Za to, że wydał budżet ? Tak to każdy umie. Mieć i wydawać. Dziękować burmistrzom należy wtedy gdy w styczniu mają 40 mln budżetu a w grudniu okazuje się, że 40 wydali, 2 przeznaczyli na inwestycje, nie wzięli kredytu i jeszcze 2 mln odłożyli na za rok. Wtedy należą się gratulację, bo burmistrz dla miasta zarobił, lub pozyskał z funduszy zewnętrznych…. A nie po prostu wziął i wydał.

Dziękuję się komuś wtedy gdy zrobi coś dla kogoś, sam z siebie i za darmo. Absurd. Jak w PRL. Brakowało tylko dzieci sypiących kwiaty. Dramat intelektualny. Jedno potwierdziło się po raz kolejny. Chocianowskim politykom nie brakuje ani werwy ani zapału…, jedynie rozumu.

Jedno wam powiem. Teraz będzie lepiej. Bo gorzej być nie może.

Zielony Zielony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *