Okradają nas wciąż, czy to tylko PROMOCJA ?

Skibicki wciąż mnie zaskakuje. Nie dość, że nadal uważa się za „WSPANIAŁEGO” gospodarza gminy Chocianów , to na domiar złego , ten mały człowiek bez godności i stylu bycia prawdziwego polskiego patrioty, nadal chce kształtować swoją polityczną karierę i ubiegać zamierza się w tym roku wyborczym, o mandat radnego Powiatu Polkowickiego. O zgrozo, czemu ty mnie męczysz?

Na „DO WIDZENIA” , gdy będzie odchodził z samorządu chocianowskiego ( nareszcie) ten niedokształcony ideolog komunizmu i były członek zbrodniczej partii PZPR, dostanie odprawę emerytalną w okolicach kwoty 70 – 80 tyś. (obniżka ustawowa). I teraz rodzi się we mnie takie o to pytanie? Za co?

Za co, gdy Chocianów na tle innych gmin o podobnym budżecie, wygląda dziś, tak jakby komuna zatrzymała się, wraz z rozwojem Skibickiego ( obsługi klawiatury komputera Skibicki uczył się dopiero w piwnicy u Raczyńskiego w 2010 – 11) w 1989 roku. Bo tak jest ! Od transformacji ustrojowej, nie zdekomunizowano Skibickiego, więc wykorzystując swoje znajomości polityczne i koneksje u ludzi, którzy zakładają w pracy żaboty, w różnych kolorach ( szwagier Skibickiego, były prokurator, teraz „papuga” ze swoją kancelarią w Lubinie) , rządził w Chocianowie przez wile lat, jak jakiś władca absolutny , karmiąc przy tym, z naszych portfeli swoich popleczników i beneficjentów skarbu państwa polskiego.

Przykład: Rodzinka Hrynczyszyna i działeczki, o których nie zawaham się napisać w najnowszym wydaniu BAZYLIANKI. Lub inny fenomen – biznesmen, który przetargi z gminy dostawał, jakby mu się to należało. Słabość naszego, teoretycznego państwa, nie zawraca jednak na taką TANIĄ patologię uwagę. Kiedyś, jak Bóg da, to zrobię temu typowi komunistycznemu taki AUDYT, że dupsko sumienia, będzie go bolało do końca jego życia.

Dziś jak widać, ten niedokształcony cwaniaczek polityczny, ze stajni Raczyńskiego, nadal nie rezygnuje ze swojej „uczciwej” drogi i czerpie garściami ze skarbu państwa polskiego, czyli z naszych kieszeni. Wcześniej, pisałem już o tym: wziął sobie z funduszu socjalnego UG Chocianów kasę na wczasy pod gruszą, gdy w tym samym czasie , potrzeby socjalne były bardziej oczywiste wśród innych pracowników magistratu niż jego nienażarty egoizm. Odprawa emerytalna, która moim zdaniem temu typowi się nie należy, też wpłynie do jego kieszeni. Bo po pierwsze, kończy już swoją karierę polityczną w Chocianowie, a po drugie, znów chyba zadziałała zasada:

PO MNIE TO I NAWET POTOP.

Ludzie to...

Teraz:

23.08.2018 odbyło się w Polkowicach zgromadzenie delegatów z poszczególnych gmin do ZGZM. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na tym zgromadzeniu, nasz „ukochany” komunista zawnioskował ( ustalenia tego TEMATU były znacznie wcześniej), aby z kasy ZGZM, zostały przelane na konta poszczególnych gmin kwoty po 30 tyś. zł, na tak zwaną „promocję”.

Trzeba tutaj jednak zauważyć, że organizacja ZGZM ma u siebie taki dział jak PROMOCJA, który my opłacamy w formie składek do ZGZM i opłat za wywóz śmieci i realizację „USTAWY ŚMIECIOWEJ” . Więc dlaczego płacimy dwa razy za te same zadania?

Co w takim razie będzie promował Skibicki za pieniądze, które dostał od Emiliana Stańczyszyna?

Jak mnie poinformowano:

  1. 20 tyś. zł., to kwota, która pozwoli Skibickiemu postawić na Pl. Wolności pomnik Józefa Piłsudskiego.
  2. 10 tyś. zł., to kwota , którą komunista , wielki patriota , ale chyba ówczesnego ZSRR, ma zamiar przeznaczyć na upamiętnienie 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dobre , nie?

Jak dobrze pamiętam, kwota 50 tyś. zł., była już zarezerwowana na ten pomnik w budżecie gminy Chocianów . Więc w co gra ten staruszek? Trudno też uznać marszałka Piłsudskiego , który gdy władał Polską , opozycję pakował do twierdzy w Berezie, za przykład czy reklamę EKOLOGI. Może recyklingu tak, bo pozbywał się niewygodnych mu konkurentów , tak samo zresztą jak to robiła bandycka partia PZPR, w której dzielnie ,przez wiele lat, działał burmistrz Skibicki. To samo dotyczy faktu , wydatkowania z naszych kieszeni ( opłaty za wywóz śmieci) kwoty 10 tyś.zł., na uroczyste obchody, uczczenia stulecia niepodległości Polski. A gdzie tu promocja Ekologicznej Gospodarki Odpadami itp. ?

Bereza

Jak widać , Skibicki ma w swoim mózgu inne cele niż te, na które ta kwota za Związku Śmieciowego powinna być przeznaczona. Ale po tylu latach przy korycie, Franuś wie jak to się robi , bo zawsze w budżecie gminy można robić zmiany i przesunięcia . A potem powie ludziom , że pomnik powstał za pieniądze z ZGZM a JA ( on tylko czerpie a nie daje) dołożyłem do tego tylko 30 tyś. zł., z budżetu miasta.

Cóż, będziemy mieli kolejny pomnik chwały itp., a wokoło pszoków na ul. Trzebnickiej i Sybiraków, syf jak był , tak będzie. To samo dotyczy tyłów ogródków działkowych, gdzie już mamy wysypisko – a SKIBICKI ma to gdzieś. Brakuje mu pieniędzy na porządki? Więc czas posprzątać jego i jego całą grupę ludzików, pożerających nasze podatki bez wymiernych dla nas korzyści. To właśnie, w mniemaniu SKIBICKIEGO nazywa się PROMOCJA.

Wysypisko śmieci na tyłach działek – kliknij.

Cokolwiek to wszystko oznacza, dla Chocianowa oznacza UTOPIĘ !!!

Osobiście, znam prawie wszystkich „cwaniaczków” z gmin zgrupowanych w ZGZM i nie wierzę, że tak bezczelnie wyciągnięty z naszych kieszeni szmal ( bo chyba Stańczyszyn nie był zadowolony z tego faktu…) – przysłuży się nam. Będzie to raczej kasa na promocję ich politycznych wizerunków, bo przed nami WYBORY SAMORZĄDOWE , a koryta czekają na kolejne 5 lat itp…

Na czwartkowym zgromadzeniu delegatów do Związku Gmin Zagłębia Miedziowego, tylko Pan Norbert Piotrowski, wyraził swój stanowczy protest , w związku z nieuzasadnionym wydatkowaniem tak dużej kwoty z ZGZM…, bo Skibickiemu się chce…

Więc, już sam nie wiem, jak w tytule tego artykułu:

OKRADAJĄ NAS ZNÓW CZY JEST TO TYLKO PROMOCJA WYBORCZA Z KASY WYBORCY?

A Wy moi mili, nadal chcecie reprodukować zło w Chocianowie i wybrać komunistę Skibickiego do Powiatu Polkowickiego. Po co?

Popatrzcie teraz na inne nam pobliskie gminy, z podobnym budżetem co Chocianów, jak wiele zostało tam zrobione przez te 30 lat ,od czasu gdy bandziory antypolskie dogadały się , jak tu okraść Polskę i Polaków przy „okrągłym stolcu”, a teraz spójrzcie na Chocianów i…?

To prawda, Chocianów jest na dnie, ale i od dna można się odbić, ale tylko gdy wybierzemy w tych wyborach uczciwego gospodarza , który myśli o mieszkańcach w tych samych kategoriach  – jak o sobie.

Bo to co już było, to już doskonale znamy, ale właśnie to co znamy, znów drażni  nas kłamstwami i obietnicami o Las Vegas w Chocianowie, bez logicznego pokrycia. Ja im już nie wierzę, a wybór i tak należy do Państwa. Tylko, jak znów Was oszukają i dostaniecie kolejne podwyżki za wywóz śmieci, wodę (20%) czy inne obciążenia fiskalne na utrzymanie pasożytów polityczo  – samorządowych , nie biegnijcie po pomoc do Bazyla, bo nie. Ja też już nie mam siły odgrywać ZORRO, gdy lud śpi i daje się w tak prosty sposób manipulować.

Mój wróg ( PZPR – była to zbrodnicza organizacja , działająca na szkodę Narodu Polskiego pod kuratelą sowietów z ZSRR) Skibicki, mierzy w POWIAT. Ale my, wymierzmy mu  tym razem, baty pogardy i kopa w jego socjalistyczną etykę, aby nie śmierdziały nam już nigdy więcej jego marksistowskie myśli i cynizm, którym nas raczy od dziesiątek już lat.

A gdzie jest Kowalski, który również WYSOKO mierzy w tych wyborach? Swoją żonkę promuje na radną do powiatu polkowickiego z list Kukuiz15, więc chyba nie ma czasu biedak na rozwiązywanie problemów mieszkańców. Może tym razem Kowalski wraz swoją wierną grupą popleczników  – mierzy w KOSMOS? Ale nie do końca jestem przekonany czy ten ( ta sama jakość co Skibicki) wyeksploatowany , polityk ze wsi, zna dokładnie  nasz Układ Słoneczny i wie co to jest DROGA MLECZNA…

Wybór należy do WAS moi drodzy czytelnicy. Ja już wybrałem – Boga, i nie zamierzam pomagać reprodukować zło na ziemi chocianowskiej.

Modlitwa Bazyla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.