ODPUST – Krzeczyn Wielki (13.05.2018)

Uroczystości odpustowe w Krzeczynie Wielkim, rozpoczęły się od Mszy Świętej, którą celebrował proboszcz z Pogorzelisk.

Oprawa artystyczna tej uroczystości zapierała dech w piersiach. Grupa muzyczna „Nazaret”, która tego dnia upiększała Nam pobyt w kościele, wprowadzała wiernych i pielgrzymów w stan melancholijnego uniesienia.

Przyznać muszę, że pierwszy raz w swoim życiu, mogłem słyszeć w Polskim kościele tak piękne i melodyjne dźwięki ofiarowywane Naszemu Bogu.

Siedząc grzecznie na mszy, czułem się jakbym był na jakimś koncercie w filharmonii, bo z chwili na chwilę odpływałem, wraz z wszystkimi tam zgromadzonymi – na wyższe piętra swojej chrześcijańskiej świadomości.

Kościół w Krzeczynie Wielkim jest piękny. Ma również piękną historię. Historię, którą opowiedział nam CZŁOWIEK, który przywraca dawny blask tej parafii, wszystkim okolicznym mieszkańcom tej ziemi, Polsce i Polakom.

Krzeczyn Wielki

Małe muzeum, które mieści się w tym prastarym kościele, urzeka swoją prostotą i pięknym zapachem z przeszłości. Doświadczyłem tego osobiście w krypcie , gdzie znajdują się sarkofagi pradawnych fundatorów tej parafii i nie tylko…

Historia, wiara i piękny maj 2018.

Muzeum Krzeczyn Wielki

Całą uroczystość zakończył smaczny poczęstunek, przygotowany przez wiernych tego kościoła,dla pielgrzymów i sióstr z zakonu salezjanek, które przybyły do Krzeczyna Wielkiego w bardzo licznej grupie. Uśmiechnięte twarze sióstr Salezjanek, ubranych w jasno szare stroje, dopełniały radość Boga , który na pewno był bardzo zadowolony. Zadowolony, bo kolejny raz proboszcz tejże parafii, wspiął się na wyżyny organizacyjne, za co Bóg ofiarował Mu piękny słoneczny dzień. Dziękujemy.

Siostry Selezjanki

Mógłbym napisać coś więcej, powiedzieć piękniej, ale tak naprawdę , trzeba tam po prostu pojechać i zobaczyć tą piękną spuściznę Naszej Chrześcijańskiej wiary. I dotknąć osobiście; wzrokiem, opuszkami palców i ustami tej WIELKIEJ wiary, historii i słońca miłości. Słońca, które promieniuje z relikwii św. Marii Dominiki Mazzarello.

DZIĘKUJĘ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.