NOWE lepsze Polkowice 2018

I sesja rady miejskiej oraz mianowanie burmistrza 23.11.2018.

Dziś mianowano nowego burmistrza Polkowic, Pana Łukasza Puźnieckiego. Ja ci Łukaszu z serca gratuluję ale i z serca współczuję. Dlaczego? O tym później.

Sesja chaotyczna pod względem technicznym, ale wielu radnych jest tam pierwszy raz, więc nauczą się. Choć dodam, że skoro wygrali wybory to powinni już do dnia dzisiejszego zapoznać się z regulaminem głosowań, statutem rady oraz statutem samej gminy, bo czas najwyższy, a i przyda się na następne sesje rady. Pamiętajcie, że w odróżnieniu od poprzedników, macie prawdziwą opozycję w radzie miejskiej! Inteligentną, zaprawioną w bojach i znającą wszystkie kruczki związane z prawem, regulaminami ale też strategią prowadzenia potyczek na polu bitwy. Wy nie. Macie dobre chęci i mam nadzieję szczere pobudki, ale dobrymi chęciami jest tylko piekło wybrukowane. Nie lekceważcie rannego niedźwiedzia, bo ranione zwierzę najmocniej kopie!

W Polkowicach, w jak na razie jedynym mieście w naszym regionie, widać już jakieś konkrety. Odwołano skarbnika…. Tyle, że na wniosek byłego burmistrza Wiesława. I to jest bardzo istotna informacja. Diabeł tkwi w szczegółach. Nie chcę podpowiadać nowej władzy, bo chcieli rządzić więc niech się wykażą, ale z dobrego serca powiem…, kiedy sytuacja wydaje się irracjonalna, człowiek rozsądny doszukuje się pułapki. I więcej nie powiem. Skoro ja się domyślam o co chodzi, to i wy na to wpadniecie.

Przewodniczącym rady został Pan Roman Rozmysłowski, członek PIS. Jak w powiecie. Do tego też wrócimy na końcu.

W trakcie obrad rady miejskiej jedyną uśmiechniętą osobą był Emilian, detronizowany król śmieci twoich i moich. I to jest kolejna rzecz, która przykuła moją uwagę. On coś wie, czego nie wiecie wy. Przez te lata, realnej wojny z układem PdMP, znam zachowania Emiliana jak mało kto. Jestem sprawnym obserwatorem i analitykiem. Ostrzegam…, ten uśmieszek miał drugie dno.

Uśmiechnięty Emilian Stańczyszyn

Nie omieszkam wspomnieć o Wieśku. Wiesiek onegdaj na jednej z sesji opowiedział historię jak to jeździ rowerem po Polkowicach i dzieci klaszczą na jego widok, pomimo, że nie wiedzą, że jest burmistrzem. Wiesiek…, dzisiaj wszyscy wiedzieli, że nie jesteś już burmistrzem i nikt ci nie zaklaskał na pożegnanie. Następnym razem, przyprowadź te dzieci, kup im kwiaty do sypania…. Będzie jak za starych dobrych czasów.

Wróble ćwierkają, że zające słyszały, że vice burmistrzem Polkowic zostanie nie kto inny jak nieśmiertelny Wojciech Marciniak z…. PIS. Wojtka znamy z tego, że permanentnie i od zarania dziejów był opozycjonistą w radzie miejskiej, rządzonej przez PdMP i zrobił wspaniałą karierę w KGHM po wygranych przez PIS wyborach. Jego bycie w opozycji polegało na tym, że był z PIS i na tym, że prawie nigdy nie głosował przeciw uchwałom PdMP. Czasem się wstrzymał. Panie Wojtku, Pan weźmie coś na wstrzymanie…, może w koalicji będzie Panu szło jeszcze lepiej niż w opozycji.

Dla Pana Wojtka sparafrazowany z imienia Waldek na Wojtek, cytat z piosenki Kazika, który w tym przypadku pasuje jak ulał:

„ Panie Wojtku Pan się nie boi… dwie trzecie sejmu za Panem stoi,
Panie Wojtku Pan się nie boi, Pan prezydent murem za Panem stoi…”

Wojciech Marciniak PiS

Wracając do Łukasza Puźnieckiego. Łukaszu wzmocnij swoją pozycję polityczną, bo jak na razie w koalicji z PiS-em, PiS bierze co chce i nie zostawia jeńców. Jeśli się nie mylę, to strategia ich działania jest prosta; ukryć się za wami, przejąć najważniejsze funkcje oraz realną władzę, a Ciebie oraz Kamila starostę potraktować jak pacynki, na które przenosi się odpowiedzialność podpisywania dokumentów oraz ponoszenie odpowiedzialności wizerunkowej, za brudy polityczne, które waszymi rękami piorą. Zwłaszcza w temacie imigrantów. Weźmiecie imigrantów, bo PiS jest przecież oficjalnie przeciw, zrobicie co chcą, wtedy wyciągną wam wasze wcześniejsze przynależności polityczne, zrobią zamach i będą rządzić za was do końca świata. Jeśli moja diagnoza jest trafna, a raczej jest, to macie ogólnie przewalone.

Póki co wychodzi na to, że PiS jest cacy bo oficjalnie nie rządzi, a wy jesteście tymi złymi co zwalniają ludzi i zachowują się jak Brutusi. Poddaj to Łukaszu pod refleksję. Mnie to nie dziwi, gdyż PiS zawsze walczy nie z opozycją, a z koalicjantami. Wydaje się to kuriozalne, ale jak dowodzi historia, Oni nie dzielą się władzą i nie biorą jeńców. Samoobrona, Liga Polskich Rodzin – wyciągnijcie wnioski.

Otocz się Łukaszu wiernymi i inteligentnymi ludźmi, bo dziś w swym przemówieniu radny PiS-u, między wersami powiedział Ci dosadnie, …na razie popieramy to co jest ustalone, a co do reszty potargujemy się i zobaczymy. Jak macie nagrane to odsłuchajcie uważnie. I wyszkol radnych, zwłaszcza swoich, z prawa, statutu i regulaminów głosowań, bo łatwiej władzę zdobyć niż ją utrzymać. Wygraliście bitwę, nie wojnę. Nie chcę byś został marionetką, nie stanowiącą realnej władzy, jak twój poprzednik, dlatego proszę Cię bądź czujny i mądry.

Życzę Ci Łukaszu sił, chęci doskonalenia, klasy politycznej i zachowania przyzwoitości. Nie daj się popsuć tym cwaniaczkom politycznym. Graj na siebie i dbaj o swoje dobre imię, bo jesteś w mojej ocenie dobrym człowiekiem, a takich w polityce mało. Władza to choroba, która rozbudza w człowieku najgorsze z jego cech. Łatwo się pochorować, a ciężko zrozumieć, że jest się chorym.

Na moich oczach inteligentni i uczciwi ludzie, za sprawą władzy, nawet iluzorycznej, w ciągu jednego dnia stawali się całkowitym zaprzeczeniem tego kim byli dotychczas. Na władzę nie ma szczepionki i nie da się przed nią ustrzec. Trzeba dbać o profilaktykę i starać się nie pochorować.

Bądź zdrów Łukaszu i powodzenia.

Piotr Budzeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.