Nie ma Nas bez Was, ani Was bez Nas.

„…rozzłościć psy i spuścić z łańcucha aby rzuciły się sobie do gardeł…, później każdemu założyć kaganiec za zbyt głośne ujadanie”. 

8 kwietnia roku bezpańskiego 2019.

W Polsce strajk. Nauczycieli, rolników, pracowników sądów, niepełnosprawnych, lekarzy, policjantów… Grupa za grupą, każdy samotnie. Co ich łączy? Bezradność. Co ich dzieli? Emocje.

Za każdym razem kiedy jakaś grupa społeczna w Polsce domaga się godnego wynagrodzenia za pracę rząd ( każdy rząd bez względu na opcje polityczne), nasyła na nich „ najuboższych”, czyli żądania zwalczać zazdrością. Masa społeczna ma to do siebie, że nie chce mieć więcej. Masa społeczna, chce by wszystkim było tak samo źle. Zasady dynamiki tłumu. Nie bądź jak masa – chciej więcej. Nie ma sensu trzymać za nogi tych, którzy chcą się na drabinie wspiąć wyżej. Sens jest w tym by wspinać się za nimi.

Jak dla mnie, w Polsce bynajmniej, na ulicę wyjść powinni wszyscy razem…, ręka w rękę. Bez względu na zawód. Każdy kto zarabia za swą pracę mniej niż 1200 euro na rękę powinien strajkować! To niecałe 5000 zł. Praca Polaków nie jest warta mniej niż ta sama praca wykonywana przez Niemca, Francuza, Hiszpana czy Anglika. Po prostu, po komunizmie mentalno – politycznym jaki u nas panuje, traktuje się nas jak niewolników Europy, a my na to pozwalamy. Najdroższe towary najniższa jakość, najwyższe podatki i najniższe zarobki. Miejmy w końcu szacunek do siebie i w końcu naprawdę wstańmy z kolan! Nie bądźmy żebrakami!

Jest kilka zawodów, które nie strajkują nigdy. Politycy, bankierzy, kapłani wszelkich religii i adwokaci. Co ich łączy? Oni żyją z waszych pieniędzy i zarabiają krocie, a wy w sposób naturalny ich do niczego nie potrzebujecie! Powyższe zawody to wytwór systemu, sprawujący oligarchiczną władzę nad społeczeństwem.

„Władza” zawsze napuszcza na siebie klasę robotniczą i klasę średnią. Od zarania dziejów. Na czym polega sztuczka? Klasa robotnicza jest zależna od klasy średniej, klasa średnia zaś zależna jest od klasy robotniczej. Nie ma jednych bez drugich. Obie te warstwy społeczne wytwarzają wzajemnie swój dochód. Jedni i drudzy są okradani przez najbogatszych tego świata, do których nie ma pretensji nikt…, bo wszyscy zajęci są wewnętrzną walką pomiędzy sobą i wbrew własnym interesom. Przestańcie się gryźć między sobą jak psy. Przestańcie szczekać na łańcuchy ( marionetki), zacznijcie szczekać na hycla ( lalkarza).

Musicie jeść, umieć czytać i liczyć. Musicie być zdrowi. Musicie być bezpieczni. Musicie mieć pracę.
Dlatego wspierajcie rolników i robotników, nauczycieli, pielęgniarki i lekarzy, żołnierzy i policjantów oraz przedsiębiorców.

Niech społeczeństwo wspiera siebie, a nie władzę. Władza o siebie się troszczy, to wy się o siebie nie troszczycie.

Nie ma Nas bez Was, ani Was bez Nas.

Nie goń za ogonem i nie próbuj się sam w niego gryźć. Nie bądź jak pies.

Nie szczekaj jak pies- żryj jak świnia i mucz jak krowa. Do krowy chociaż dopłacą 500+, a do świni 100+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.