Mianowanie burmistrza i pierwsza sesja rady miejskiej w Chocianowie. 19.11.2018.

  • 14
  •  
  •  
  •  
    14
    Udostępnienia

Oto stało się! Mamy nowego burmistrza: Tomasza Kulczyńskiego i nową radę miejską.

„ Burmistrz się zrodził nas oswobodzi !!! „

I to by było na tyle. Nic więcej na ten moment powiedzieć się nie da, pożyjemy zobaczymy.

O samej gali zaś da się powiedzieć wiele. Na początek wiadomość pozytywna, przewodniczącym rady został Pan Kisiel. Czemu pozytywna? Przez lata, w związku z moim nazwiskiem i jego fonetyką, nosiłem wśród przyjaciół ksywkę „ Budyń”. Teraz przewodniczącym rady został Kisiel, w związku z powyższym „ władza w ręce produktów żywieniowych”! Dobierzemy jeszcze Galaretkę i Pudding a w konsekwencji przychodnie zdrowia, poprowadzi DR Oetker! I to jest jakiś konkretny plan działania. Oczywiście to tylko żarty, a Panu przewodniczącemu, życzę cierpliwości i spokoju ducha, bo zostać przewodniczącym rady w Chocianowie to jak „ złapać byka za rogi… stojąc na krowim łajnie”. Niby władza ale ślisko.

Kisiel Chocianowa

Pan Tomasz Kulczyński łatwo mieć nie będzie, bo przewaga w radzie 8 do 7…, to kruchy fundament.

” W Pacanowie kozy kują, w Chocianowie ch…je kłują. “

Można by zabawić się słowem i rzec ” Chciałeś Tomasz, to masz “…, ale w tym mieście jest już i tak za dużo złośliwości. Władza jest jak łaska ludu – na pstrym koniu jeździ. Gdyby zaś marzenia były końmi, nadjechaliby nań żebracy – przypominam.

Ponadto ustępujący burmistrz Franciszek Zadłużyciel I, z rodu Skibickich, przypomniał sobie na odchodne, że jednak inwestycje i pewne płatności, oraz uchwałę o wysokości podatków zostawił Panu Kulczyńskiemu na rok 2019. Ani mnie to nie zdziwiło ani też nie załamało. Franczesko w życiu po sobie pieniędzy nie zostawił! Czyli jak zawsze. Nabudował, napożyczał…, i niech się teraz następny burmistrz martwi. Brzydko Pana, Panie Tomaszu urządzono, bo zacząć rządy od uchwały o wysokości podatków od których uzależniony jest budżet, to wilcza przysługa. Cały Franek w swym jaśniejącym obliczu.

Przypomniał mi się kawał o sprytnym Franku, który onegdaj przed 8 latami poczyniłem :

Wychodzi sprytny Franek z banku, zwracam uwagę na epitet sprytny, a lud do niego : „ to ty bierzesz kredyty i zadłużasz gminę !!!” .

– To nie ja – odparł zarzuty sprytny Franek .

A tak naprawdę to był on ! 

Skibicki - bogaty biedak

W związku z powyższym algorytmem, wnoszę iż na salonach politycznych Chocianowa, jak zawsze rządzić będzie polityka ze swą siostrą korupcją. No cóż taki mamy klimat.

Nowego burmistrza czekają akrobacje finansowe jak na paraolimpiadzie, ale trzymam kciuki. Z pustego to ponoć i salmonella nie naleje ale nie sztuką jest rządzić jak się ma czym. Oby się Panu udało to pochytać bez kredytów i wypuszczania obligacji, oby. O ile ustępujący władca pozwoli wymienić kadrę, bo z takimi specjalistami, jak co niektórzy, z gwardii łaskawie nam już niepanującego „ Ojca Chocianowskiej Polityki”, to nawet Harry Potter nic nie wyczaruje. Jeśli się to Panu, Panie Tomaszu uda, wtedy stanie się Pan wielki. A jak wiadomo uda są dwa. Albo się uda, albo się nie uda.

Kolejnym uroczym zjawiskiem było przybycie Lubińskiej śmietanki… ba! Śmietany! Co u niektórych lans ponad życie! Od razu widać, że miastowi!

I na koniec, CHOK. Jak zawsze w pełnej krasie, świetliście, ładnie. W rogu automat kawowy – na złotówki oczywiście. Wszystko niczym z bajki…. A w toalecie deska klozetowa połamana, leży na podłodze, z pisuaru chlupie woda na wszystkie strony…, czyli też jak zawsze. Warty Pac pałaca i pałac Paca. Nie sztuka uprzątnąć widoczne obejście zostawiając brud za meblami… Kupcie sobie deskę klozetową bo miastowi z Lubina w takich warunkach urzędować nie będą !

Tak oto w Chocianowie rozpoczyna się nowa historia. Jak wspomniał dziś nowy burmistrz w swoim wystąpieniu: „rozpoczynam rządzenie w imię zasady „tabula rasa”, tak i ja zapominam o tym co było i odpuszczam nieład po poprzednikach. Nawet deskę klozetową.

Życzę powodzenia całej radzie miejskiej i trzymam kciuki za Pana, Panie Tomaszu.

Przesłanie, wróżba puenta końcowa :

Kazik Staszewski: „ mój los to moje zatracenie”

Wykres Chocianów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *