Krzysztof Leszczyński alias Kali syn Fumby czyli murzyński książę z plemienia Wa-hima z rejonu Afryki środkowo-wschodniej znad jeziora Rudolfa (obecna Kenia)

Cytat z klasyka noblisty :

 „Powiedz mi — zapytał Staś — co to jest zły uczynek— Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy — odpowiedział Kali po krótkim namyśle — to jest zły uczynek.
— Doskonale! — zawołał Staś — a dobry?
Tym razem odpowiedź przyszła bez namysłu:
— Dobry, to jak Kali zabrać komu krowy.
Staś był zbyt młody, by zmiarkować, że podobne poglądy na złe i dobre uczynki wygłaszają i w Europie — nie tylko politycy, ale i całe narody.”


W tym również samorządy gminne – przyp. autora

Pamiętam, gdy na początku kadencji 2014-2018 ja i radny Nuciński rozmawialiśmy z nowo wybranym przewodniczącym Rady Miejskiej w Chocianowie Krzysztofem Leszczyńskim  o możliwości przekazania w ręce opozycji części kompetencji np. przewodnictwo jednej komisji. Odpowiedź brzmiała „my mamy demokratyczną większość i nie oddamy żadnej komisji”

Następną propozycją było ustanowienie drugiego wiceprzewodniczącego rady miejskiej spośród opozycji. Po pozornej, oszukańczej zgodzie klub radnych Chocianów 2014, wystawił swojego kandydata a przewodniczący Leszczyński, stwierdził: „my mamy demokratyczną większość i nie oddamy stanowiska wiceprzewodniczącego”

Gdy próbowałem dociekliwie zapytać o ważne dla Gminy sprawy, przewodniczący Leszczyński wyłączał mikrofon i odbierając mi głos stwierdzał: „ ja sprawuję  policję sesyjną na mocy mandatu nadanego mi przez demokratyczną większość i  odbieram Panu głos”

Nie podobał mu się projekt uchwały, o powołaniu komisji statutowej – spowodował, że „demokratyczną większością” projekt został „uwalony” (przepraszam, ale to dobre słowo)

Aż przyszedł dzień 15. czerwca 2018 i okazało się, że TO KALEMU UKRADZIONO KROWY !!!!!!!!
Złodzieje krowy, stali się psychopatami i  stalinowcami. Na portalach Filozofia Kalego stała się religią panującą w całej gminie, ba w całym regionie. W telewizji TV Regionalna, na forach internetowych typu e-legnickie, w tabloidach np. Puls Regionu p. redaktor Anna Tatarynowicz i redaktor Zbigniew Jakubowski, nie zostawili suchej nitki na krowich „koniokradach”. Cytuje się, udziela głosu właścicielom krowy, tzn. byłemu już na szczęście przewodniczącemu i obecnemu jeszcze niestety burmistrzowi. Jęczą, płaczą, „zażenoują się”, dziwią się . Nie wiedzą, że sami sobie się dziwią.

Przecież Krzysztofa Leszczyńskiego odwołała DEMOKRATYCZNA  WIĘKSZOŚĆ .

Ta sama większość, która przez ponad trzy lata pozwalała przewodniczącemu Krzysztofowi Leszczyńskiemu na wszystko . Bo przecież to on kradł krowy a nie jemu kradziono krowy. Kierował się  zakłamanym systemem wartości, którego osią była tylko własna korzyść. A gdy koło Fortuny potoczyło się nieco inaczej,  nie stać go na  przyjęcie zmian z godnością i honorem. Po prostu po męsku. Biega po mediach i płacze jak dziecko, któremu zabrano zabawkę.

Ale cóż. Mówi się, że mężczyznę poznaje się po tym jak kończy. Tym razem koniec jest żałosny.

Krzysztof Kowalczyk

(cytat z powieści Henryka Sienkiewicza „W Pustyni i w Puszczy” )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.