Kotłownia – inwestycja kadencji 1994-1998

Na terenie Chofum do dziś stoi i straszy inwestycja burmistrza Romana Kowalskiego, za którą zapłaciło całe nasze społeczeństwo.

Prawdopodobnie, dopiero w roku 2009 została spłacona ostatnia rata kredytu zaciągniętego na ten cel. Od ukończenia tejże inwestycji już w czasach rządów Franciszka Skibickiego do dziś nikt nie potrafi znaleźć pomysłu na wykorzystanie tego reliktu „niegospodarności” ówczesnego Burmistrza Gminy Chocianów.

W Chofum przez ostatnią dekadę doszło do wielu zmian, w tym organizacyjnych. Z wielkiej firmy zatrudniającej bardzo dużą część mieszkańców Chocianowa, dziś pozostało tylko wspomnienie. Na chwilę obecną Chofum zatrudnia ok. 280 pracowników; również w większości naszych mieszkańców.

Wiemy, że dziś tymczasowe trudności firmy Chofum, odbijają się częściowo na budżecie naszego miasta, ponieważ fabryka zalega z należnościami podatkowymi. Obecny burmistrz usilnie walczy o „swoje”, nie zdając sobie chyba sprawy, że w chwili obecnej Chofum jest jednym z większych pracodawców w naszym mieście i raczej wypadałoby wesprzeć jakoś, chociaż merytorycznie, fabrykę w której pracują nasi mieszkańcy (bywa że i całe rodziny).

Wierzymy, że pochopne decyzje naszych władz, nie przyczynią się do utraty tak cennych miejsc pracy jakie oferuje Chofum.

Z nieoficjalnych doniesień wiemy, że są prowadzone rozmowy ugodowe pomiędzy burmistrzem miasta i Chofum. Przy „okrągłym stole” warto poruszyć nigdy nie wykorzystaną kotłownię i przypomnieć jak wiele Nas (mieszkańców) kosztowały pochopne decyzje władzy Romana Kowalskiego.

Sławomir Tomczak

(poprawiony tekst z Wolnej Prasy Chocianowa, 1 grudnia 2011)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.