Koalicja ŚMIERCI

Tytuł może przerażać, ale gdy dotrwamy do końca tej informacji, okaże się tylko czystą grą słów twórcy.

Już parę tygodni temu, dawałem zapowiedź opisu struktur nowych opozycyjnych nurtów w Chocianowie. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło i jeden z obozów opozycyjnych, o słabej strukturze, rozpad się pod presją „zależności”.

Z wiadomych tylko nam źródeł, dowiedzieliśmy się, że owa frakcja była silnie powiązana z „dworem króla”. Niemniej, jej głównym celem było usunięcie ze stanowiska prezesa PWK – na co dostali „błogosławieństwo” od samego pracodawcy tego Pana.

Nie dziwi mnie w ogóle negatywny stosunek do pana Franciszka, bo wielu pała do niego niechęcią, ale dziwi za to postawa kolegi, który pomógł mu objąć to stanowisko (R.H).

Chciałoby się teraz zadać pytanie: w co gra grupa „trzymająca władzę”, wykorzystująca do takich celów niesprawną emocjonalnie opozycję? Tego nie wiemy . Faktem jest tylko to, że grupa ta – już nie istnieje. Zatem mianem „koalicji śmierci” powinna zacząć nazywać się druga frakcja opozycyjna, bardziej stabilna, doświadczona i ułożona politycznie, ale o tym napiszemy już innym razem…

(poprawiony tekst z Wolnej Prasy Chocianowa, 1 grudnia 2011)

Sławomir Tomczak vel Bazyl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.