KGHM upada 2017 !!!

Naprawdę byłbym dumny z naszego kombinatu KGHM, bo jak wiemy , jest to potentat na światowych rynkach miedzi i sława jego sięga daleko. Niestety duma moja, a mieszkam tu, tworzę i walczę z patologią polityczno-samorządowo-gospodarczo-prawniczą –  nadal nie urosła we mnie. Tym bardziej teraz będzie z tym problem, gdy nad KGHM wiszą już czarne chmury w postaci wydarzeń , które ostatnio dotknęły jedną z bogatszych polskich firm .

Dowiedziałem się z dobrego źródła, że już za chwilę Japońskie banki , będą żądały zwrotu kredytu, który udzieliły KGHM na zakup udziałów w kanadyjskiej spółce QUADRA.

Niestety, trzeba też zauważyć , że i złoże Sierra Gorda w Chile, traci na wartości i nikt, jak to w Polsce jest już NORMĄ , nie jest za taki stan rzeczy odpowiedzialny.

Pytam więc górników z KGHM i ich rodziny: Gdzie jest odpowiedzialny za tak chybione inwestycje? Gdzie jest były zarząd KGHM z prezesem Herbertem Wirth na czele? Cisza…

Złoża KGHM

Jednak to nie koniec kłopotów KGHM.

KGHM nie dostał koncesji na eksploatację złoża „Bytom Odrzański”, ale za to „przypadkowo” koncesję na to złoże ( polskie złoże) dostaje firma „Miedzi Copper”, własność jakiejś Kanadyjskiej spółki o dziwnej nazwie? Hitem w tym wszystkim jest jednak to, że z tymi wyżej wymienionymi firmami, związany jest były prezes KGHM Stanisław Speczik , który swego czasu był wysokim urzędnikiem Państwowego Instytutu Geologicznego. Czy to oby nie jest DZIWNY zbieg okoliczności?

KGHM nie dostaje koncesji na wydobycie miedzi („Bytom Odrzański”), a dziwna spółeczka Pana S. Speczika i Kanadyjczycy przejmują tą koncesję. Dobre, nie?

Speczik

Jakby tego było mało , wiele osób znających się na kwestiach geologicznych w Polsce , twierdzi ,że Pan Speczik dysponuje unikalną wiedzą, którą „wyniósł” z Państwowego Instytutu Geologicznego. Ale na to akurat nie posiadamy dowodów; powtarzamy tylko opinię poważnych ludzi , znających temat bliżej.

Jak jest Wam jeszcze mało, to:

Ogromne pieniądze: 10 miliardów, jakie KGHM już zapłacił za udziały w QUADRA, nie przynoszą żadnych wymiernych efektów, bo oto rząd kanadyjski odmówił przedsiębiorstwu KGHM International , udzielenia koncesji na wydobycie miedzi i złota w Kanadzie, gdzie KGHM zaczął uruchamiać swoją kopalnię. W takim razie , cóż teraz będzie wydobywał tam KGHM? Piasek, glinę? Bo na miedź i złoto – nie mają koncesji…

Niestety, wygląda to na jakieś zorganizowane działanie , które ma doprowadzić KGHM do upadku a przynajmniej do poważnych kłopotów, które mogą mieć bolesne konsekwencje dla wszystkich tych , którzy pracują w tej firmie i ich rodzin. Ale o proroctwach lub suchej analizie – jak kto woli, napiszę na końcu tego artykułu.

Kolejne pytanie, które ciśnie mi się na usta to:

Dlaczego politycy Prawa i Sprawiedliwości milczą w ty temacie. Gdzie są śliczne „laleczki” polityczne z Polkowic , Lubina i regionu, które zawsze przed wyborami ślinią się do Nas aby wrednymi ślepiami wyżebrać u nas Głos Wyborczy? Gdzie jest Pan Marciniak, odwieczny „ułożony” z władzą radny z Polkowic. Gdzie jest poseł Kubów z Lubina? Gdzie są inni których znamy a ja osobiście, dlatego nie wymieniam ich nazwisk? Gdzie? Gdzie jest OPOZYCJA ? Zresztą jaka opozycja? Gdyby nie Bazyl BUNTOWNIK, to nikt nigdy nie poznałby choćby namiastki czynów „Układu Zamkniętego” z tego terenu. Gdzie wreszcie jest Pawełek, muzyk a teraz wilki Wolnościowy Poseł , stworzony na tym terenie, przez grupę prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego i jego „ludzi” z UKŁADU, którzy wyłożyli na budowę wizerunku i kampanię Pawełka ogromne pieniądze? Gdzie?

Zresztą solidarnie w tym temacie milczą także partie PO, PSL, SLD i PiS, a nasz cudowny , nowy premier Morawiecki , w ogóle nie wypowiada się na temat kłopotów KGHM.

Już Wam wystarczy Polacy? Nie!!! To proszę:

Ostatnio Inspekcja Pracy zaostrzyła normy emisji tlenku azotu. Ktoś stwierdziłby teraz ,że to abstrakcyjna sprawa, ale jak przełożymy ją na konkrety , to okaże się, że większość pojazdów używanych przez KGHM – przekracza te normy. A czym to może skutkować? Na przykład ; koniecznością wymiany całego taboru lub przynajmniej części, która funkcjonuje w KGHM.

Na deser dodam tylko ,że w Polsce tak zostały podwyższone powyższe normy ,że są teraz większe niż europejskie.

I to wszystko dzieje się w jednym czasie:

  1. Japońskie banki zażądają zaraz zwrotu kredytu udzielonego KGHM na udział w kanadyjskiej spółce Quadra.
  2. Odmowa przez rząd Kanady udzielenia koncesji dla KGHM na wydobycie złota i miedzi.
  3. Działalność Pana Speczika i uzyskanie przez firmy z którymi jest powiązany, koncesji na „Bytom Odrzański”.
  4. Nie uzyskanie przez KGHM koncesji na złoża „Bytom Odrzański”.

Jak Państwo zdążyli już zauważyć , wszystko to wydarza się w jednym czasie i uderza w Państwowy Kombinat KGHM (czyli wszystkich Nas, Was górnicy) z podwójną siłą.

Przypuszczalnie można stwierdzić , że „Nasze  Złoto” , „złoto” tej ziemi, może zostać „rozkradzione”, przy wielkich fanfarach odtrąbionych przez Morawieckiego; o wzroście i sukcesie gospodarczym Polski, oraz bogaceniu się polskiego społeczeństwa.

Wirth KGHM

Puk, puk ! Obudź się polski górniku z Polkowic, Lubina i okolic, bo zaczyna tu coś okropnie śmierdzieć , co może oznaczać , że chcą Wam po cichu , sprzątnąć sprzed nosa KGHM.

Już tak na marginesie , dodam tylko, że warto „wejść” do KGHM i sprawdzić jak żyje tam kierownictwo i szefowie różnych szczebli. Bo docierają do nas z „księstwa KGHM” , bardzo ciekawe a zarazem, dramatyczne informacje.

Co zatem może czekać górników, pracowników KGHM i ich rodziny ,gdy sytuacja pozostanie bez zmian a lawina niegospodarności, układzików i zła zaleje KGHM…

OTO PROGNOZA BAZYLA:

  1. Zaostrzenie wymogów ( wydajność i korporacyjne zasady pracy) wobec pracowników KGHM.
  2. Utrata wszystkich lub stopniowo części przywilejów pracowniczych, pracowników KGHM( dodatki, bezpłatna opieka zdrowotna, kredki itp…).
  3. Gwałtowne lub stopniowe zmniejszenie kadry pracowniczej od 30% do 50% lub wymiana pracowników na „TAŃSZYCH”, np. z Ukrainy.
  4. Wyrównanie widełek płacowych do poziomu jaki funkcjonuje w innych gałęziach polskiej gospodarki.

Obawiać powinniśmy się również NOWYCH pomysłów włodarzy (UKŁADU) Polkowic; czyli ich INWESTYCJE MIESZKANIOWE, o których ostatnio jest bardzo głośno. No cóż, jeśli nie wybuduje władza w Polkowicach, Nowym TAŃSZYM pracownikom KGHM mieszkań to…, plan może się nie udać.

Bazyl trzyma rękę na pulsie i czuwa…

W nowym roku życzę Wam – czytelnicy, więcej Bazyla i zdrowia, a górnikom z KGHM i ich rodzinom , siły do walki o swoje miejsca pracy, ziemię na której mieszkają i szczęście.

Miedź

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2018 ŻYCZY BAZYL.

Ps.

W Nowym Roku, Nowy Bazyla portal : BAZYLIANKA.

I gazeta , która zawsze Was poinformuje o PRAWDZIE

Czuwajcie bo nadchodzę…,ale i czasy idą naprawdę TRUDNE.

 

Sławomir Tomczak vel Bazyl

(4690-644)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.