EXCALIBUR – wywiad z Bazylem

EXCALIBUR, miecz władzy i mądrości.

()Ten który będzie dzierżył miecz musi być mężem prawym, sprawiedliwym i wolnym

od nienawiści i zła tego świata!

 

Yana Gryshyna (Yana Gryshyna w luźnej, ale poważnej rozmowie z panem Sławomirem Tomczak vel Bazyl. Prezesem stowarzyszenia „Wolne Państwo”= „Obrońcy Prawdy”. Bazyl to twórca a zarazem „orkiestra” pierwszej niezależnej gazety na „ziemi odzyskanej”, która bez cenzury (Wola Prasa Chocianowa a po rebrending’u : Bazylianka) podnosi świadomość polityczną mieszkańców Polkowic, Lubina i Chocianowa.)

 

 

Yana Gryshyna 

Dlaczego chciałeś aby w tytule tego wywiadu było słowo: Excalibur ? Dlaczego miecz?

Sławomir Tomczak vel Bazyl

…aby wraz z nim brać udział w walce o dobro, prawość i braterstwo , przede wszystkim o miłość.

To z legend Arturiańskich. I nic piękniejszego już chyba nie wymyślę. Może być do gazety?

Tak. Na mnie działa! W takim razie spytam się , tak trochę podchwytliwie : Kto i co jest dla ciebie najważniejsze w Chocianowie?

– Syn! Oczywiście, że On , a potem moja trudna MIŁOŚĆ. Ale, tak już poza emocjonalną prywatą, to ludzie. Ich życia , problemy i sprawy z którymi się do mnie zwracają. Gdy ktoś potrzebuje cię to znaczy, że warto jeszcze żyć. Jeden z sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko co robimy dla innych , jest tym , co naprawdę warto robić. Poza tym jestem już „stary” i może dlatego nie buduje domu , nie sadzę drzewa, nie modlę się w tłumie. Szukam tylko prawdy i zrozumienia intencji mojego Boga. Szukam też uśmiechów szczęścia na twarzach ludzi, których codziennie mijam w tym mieście…

Zaleciało lekkim banałem Sławek. 

– Może i banał, ale mnie to podnieca. Historia oceni to swoimi kategoriami, bez emocji , inaczej niż Ty czy Oni. Nie chcę Cię obrazić, więc powiem tak: pewien uczony mówi: Najsmutniejszym aspektem dzisiejszego życia jest to, że nauka osiąga wiedzę szybciej niż społeczeństwo osiąga mądrość.Rozumiesz? Tu od razu rodzi się pytanie: Jak unowocześnić i reformować edukacje w Polsce? A to proste. Zacząć uczyć kreatywności ! A na początek podwoić ilość przekazywanej wiedzy, ale tej naprawdę przydatnej w dzisiejszych czasach, Natychmiast! Bo w Polskich szkołach nadal uczą tylko „umieć”, a nie rozumieć. To zbrodnia wobec przyszłych pokoleń Polaków.

Ale rodzice mogą nie chcieć tak głębokich reform. 

– Co mnie obchodzą rodzice! Każdy rodzić kochający swoje pociechy (nie mylić z rozpieszczaniem) zgodzi się ze mną bez zbędnej polemiki, a inni? Dziękuję !

(oburzenie)

Za takich ojców choćby jak Raczyński, Stańczyszyn, Skibicki czy „wyżej” sięgając : TuskKwaśniewski, czy Schetyna. Może zabrzmi to brutalnie ale obawiam się , że zaraz i mnie sprzedadzą w jakiś jasyr , jak zrobili to już z moją Ojczyzną.

(pauza)

Więc po co powielać  uszkodzone geny?

W Chocianowie jesteś już 8 lat. Co tu lubisz?

– W Chocianowie lubię prawie wszystko, bo wszystko jest tu przedeptane przeze mnie. Mówię o fizyce, rozumiesz? O ulicach, schodach czy niemal wszystkich drogach w tej gminie. Niektórzy dodaliby do tego jeszcze to ,że  „przedeptałem” również mocno naszych lokalnych polityków.

(uśmiech)

Oj tam, oj… Myślę ,że dzięki temu, mniej roztrwonili pieniędzy podatnika. Może kiedyś jakiś specjalista obliczy te moje „zyski”. Chcę wiedzieć ile zarobiłem będąc „bezrobotnym”? Ciekawość, po prostu ciekawość.

Lubię ludzi którzy się uśmiechają. Na przykład panie, które pracują w chocianowskim dyskoncie „DINO”. Są młode i uprzejme. Ba, są jak „magik” – wyciągają zawsze tego białego królika z kapelusza o którego mi chodzi. Skąd One to wiedzą?

Lubię również Naszego lokalnego „Karola”, bo nawet rozmowa z Nim o tak zwanych „pierdołach”, pozwala mi docenić jego wyższość intelektu , naszpikowanego emocjonalną dobrocią. Daje mi więcej „Nasz Karol” niż niejaki Skibicki, który, intelekt być może jakiś ma, ale już „dobroć” rozumie dosłownie: Dla siebie! Pozwolisz na „Alicję” ?

(…) – Świnię podłożyć ! Nic tak nie pomaga na obolałe stopy , jak słonina ze szczeciną.

Komunista Skibicki

I dodam , tak z ostatniej chwili: „IGŁA” Iglicki obiecał ,że zagra mi na trąbce. Bez względu na rodzaj uroczystości: wesele lub pogrzeb. Dobre, nie?

Lubisz bawić się słowami? Czyżby Alicja w krainie czarówto jedyna książka , którą czytasz przed snem? 

– Zaprawdę powiadam Ci, pierwsze było słowo! A „Alicja” jest takim niegroźnym fetyszem dla mojego umysłu. Po ogromnych, codziennych dawkach informacji z przestrzeni polityki i umęczeniu się słuchaniem „debila” , który widział w Betlejem sześciu króli – Rysiu Petru. Mam dość i wolę z „Alicją” zajrzeć na drugą stronę lustra niż patrzeć na swoją bezradność.  

 I dalej ta Alicja! Teraz odpowiedz: Polityka w Polkowicach , Lubinie i Chocianowie to? 

– To jest proste! Już od dawna, wiele wskazuje na to , że przy największej w Polsce Spółce Skarbu Państwa KGHM, w miastach takich jak Polkowice , Lubin czy Chocianów działa , bardzo dobrze zorganizowana grupa ludzi, którzy w różnym okresie , po roku 1989, wyczuli koniunkturę i na zamieszaniu spowodowanym szybkimi przemianami w Polsce, wybrali „politykę” jako łatwy chleb.

Lokalna polityka, muszą to Państwo wiedzieć, inaczej niż ta sejmowa , jest łatwiejsza i bardziej opłacalna finansowo.., a konsekwencji prawie żadnych.

Gdybym miał Ci teraz rozrysować mapę wpływów i zależności; skupiłbym się tylko na Trójkącie Bermudzkim Znikających Publicznych Pieniędzy: Polkowice, Lubin , Chocianów. Dotarłem do szczególnie zalakowanej wiedzy. Mówię tutaj o Państwowych Spółkach albo spółkach miejskich bezpośrednio powiązanych z władzą. Zresztą , próbowałem już wielokrotnie udowodnić , że osoby działające na tutejszym „rynku politycznym”, są ze sobą silnie powiązane i prowadzą ze sobą nieustający dialog biznesowo-polityczny.

Ludzie Ci mają bezpośrednie związki z partią PO, na przykład z Grzegorzem Schetyna jak miasto StańczyszynaPolkowice, z Pawłem Kukiz i PO w Lubinie. Bo w Chocianowie burmistrz Franciszek Skibicki już chyba ze wszystkimi trzyma , aby tylko mu się to opłacało.

Podasz czytelnikom jakieś nazwiska? Choćby to jedno, dwa najważniejsze. Każdy system musi mieć lidera. 

– Musi być Król aby można było rozmawiać o królestwie. Nie będę tu metaforyzował tego pięknymi słówkami, bo jest to po prostu „system”, stworzony tylko w jednym celu: ogłupiania, okradania i zniewolenia Polaków. System jakich wiele zostało stworzonych w Polsce po 89’.

Oglądasz TV, słuchasz radia, czytasz gazety i grzebiesz w sieci internetowej , a tam nawet laik polityczny zorientuje się o co chodzi. To nie jest już informacyjne średniowiecze i blokada medialna jaką każdy system, przed tak zwanym zaistnieniem musi zainstalować na terenie , na którym chce działać. To wygląda tak: Zdobywasz władzę, ustawiasz na dobrze płatnych posadach zaufanych ludzi . Już wtedy najlepiej jak masz na nich jakieś haki”, aby czasami za szybko nie zachciało im się podskakiwać. Dalej, to już tylko nacjonalizacja lokalnych mediów i dbanie o dobre relacje finansowo-modlitewne z najważniejszym pośrednikiem Boga w mieście i… ,i już! Amen! 

I naprawdę to działa?

– Przykro mi o tym mówić , ale w Polsce takie systemy nadal mają się dobrze. Szukam przyczyny i nic mądrego do głowy mi nie przychodzi, oprócz zachłanności tych ludzi i przyzwyczajenia , że prawo i sprawiedliwość jest tylko w Polsce Wolą Partii. Osobiście nie dziwię się im . Proszę ,załóż im jakąś sprawę „karną” a uczciwy proces może odbędzie się dopiero w Strasburgu .

Kobieto, szanuję demokratycznie wybrany parlament i mandat do rządzenia sprawami Polaków przez partię PiS. W dupie mam jakiś KOD, .Nowoczesna czy innych oderwanych ostatnio od koryta cwaniaków. Oni usilnie starają się z Polaków zrobić lenników dla innych narodów. Co z tego ,że napiszę  w gazecie, że Polacy z Polkowic, Lubina i Chocianowa mają już DOŚĆ „Stańczyszynów”,”Raczyńskich czy komunisty Skibickiego – gdy nie ma ECHA. Jestem nadal sam w tej walce. Nawet ludziom muszę płacić za artykuły, które dla mnie napiszą. Taki poziom! Taki patriotyzm! Taka Polskość!

Ja robię to z czystej ideologii REWOLUCJI INTELEKTUALNEJ. Proste; jesteś Polakiem , to ratujesz ojczyznę a nie czekasz tylko jak coś ci z nieba spadnie.

(w tej chwili Bazyl zaczął drzeć ryja…)

„- Donaldzie , witaj ty łotrze!

Co u ciebie złego?

mafia Polityczna

I znów ta Alicja

– I niech tak lepiej zostanie ,bo jak zacznę ci cytować instrukcję obsługi pralki automatycznej – to uciekniesz…

(pauza)

Osiem lat okradali Polskę a teraz krzyczą , że są super, hiper uczciwi! Sorry. Pastuchy, tego niemieckiego Kaszuba, ale nie róbcie z Polaków imbecylów, to już inne czasy i znacznie w y ż s z y  p o z i o m , od tego którym nas bezczelnie faszerowaliście przez ostatnie lata.

Ja tylko otwieram furtkę i zapraszam, aby sprawiedliwości stało się ZADOŚĆ.

Przerwę Ci. Czekam na szczegóły i nazwiska. 

– Za mało w tej gazecie jest miejsca i dlatego pozostawmy ten „temat” na cały wywiad, który niebawem ukaże się na portalach www.wolnychocianów.pl, www.polkowice4you.pl czy wreszcie na najnowszym, moim projekcie lubińskim : PORTALU O KAŚCIE Z LUBINA – www.lubin4you.pl.

Chętnych już dziś zapraszam do współpracy. Oprócz oczywiście tanich filozofów czy przypadków politycznych , za jakiego uważam Arka Blocha.

Przypadek POLITYCZNY? Dlaczego akurat p. Arek Bloch , wiceburmistrz Polkowic tak inspirująco ale i negatywnie na ciebie działa? 

– Bo przewidziałem! Tak, w chwili gdy Arek został wiceburmistrzem jednej z najbogatszych gmin w Polsce , uświadomiłem sobie , że to właśnie On jest symbolem upadku Układu ZamkniętegoO Arku Bloch i jego kompetencjach mógłbym dużo opowiadać , ale po co? Po co teraz? Ci co go znają to już znają. A innym nie polecam z nim flirtu.

Arkadiusz Bloch

Właściwie, to kim jesteś? Po której stronie barykady stoisz?

– Ups… Nie wiem czy mogę o tym mówić publicznie? Znów powiesz ,że strzelam banałami! Ale jest tak: Po prostu, zapiszę się do swojej partii, dla której konstruuje już statut i program polityczny . Bo nie chcę zostać posądzony za chwilę przez moich wrogów, że jestem cynglem Prezesa Jarosława z Warszawy. Zrozumiesz również, to oczywiste, że Trybunał Stanu dla Platformy Obywatelskiej i innych anty-Polaków, sam wolałbym zainicjować. Bo to największa patologia naszego życia polityczno – społecznego od 89’ roku. Nawet przyjaciel rodziny Kulczyków Kwaśniewski ze swoją postkomunistyczną grupą towarzyszy z SLD i PSL, zadawalał się raczej drobnymi.

(pauza)

Wszyscy o tym wiedzą, że PiS nie istniałby bez Platformy Obywatelskiej, a Platforma bez PiS-u. Więc zrobiła się samoistnie luka dziejowa, miejsce na Wolną Polskę 4.0 = Obrońców Prawdy dla czterdziestolatków i trzydziestolatków . Muszą oni jednak jak najszybciej zrozumieć wartość Ojczyzny i budować na doświadczeniu i historii naszych przodków. Bez powielania, oczywiście , błędów. To jest możliwe, to przecież ich świat. To naprawdę ważne w historii Polski pokolenie . Jeżeli tylko poddadzą się rewolucji intelektualnej”, którą już szepcze im do ucha pajęczyna (czytaj: internet) , to potomkowie Naszych słowiańskich pradziadów; Ja, Ty, będziemy OSTATECZNĄ ZMIANĄdla Polski.

A co z KOD, .Nowoczesna, Kukiz15

– Pozwól ,że znów wesprę się „Alicją”:

Jeśli nie wiesz ,dokąd chcesz iść , nie ma znaczenia , którą drogą pójdziesz.

Jest jeszcze ta mutacja lub mieszanina bolszewizmu i sLD…. No, jak to się nazywa? OsobnoWspólnie czy może Razem” ? Wiesz, myślę, że szkoda czasu na popłuczyny po PO, PSL, SLD, PZPR czy masonów z byłej Unii Wolności. Oni tylko szukają dla siebie kolejnej szansy powrotu do koryta, aby dalej mogli korzystać z przywilejów świty dworskiej!

Nie powiesz mi chyba, że facet , który w telewizji publicznie twierdzi ,że królów którzy odwiedzili w Betlejem Jezusa było sześciu to najwybitniejsza jednostka tego kraju? To ja się pytam: Co to za poziom? Co to za bydło?. Rysiu Petru z tej dziwnej .Nowoczesna powinien już przestać ośmieszać Polaków, bo my – Naród Polski, jesteśmy akurat w tym temacie dobrze wyedukowani i niech głąb zapamięta – trzech! Rysiu , było tam tylko trzech „Magików”.

Sorry, może zabrzmi to brutalnie, ale takie partie jak PO, SLD, PSL czy .Nowoczesna powinny zostać zdelegalizowane w naszej świadomości wyborcy. Po co powielać coś co już dobrze znamy: afera za aferą, dno naszego państwowego skarbca, które może niebawem zacząć się śnić naszemu ministrowi Morawieckiemu. I co wtedy? Zwalicie na PiS? Jasne, znam to z autopsji. Tylko prawda jest taka , że my naprawdę Was już znamy. I nie będzie już tak łatwo, wcisnąć Nam kitu z Drugą Japonią kapusia TW Bolka czy Gorącymi Kranami niemieckiego Kaszuba.

To koniec! Koniec, Panie Soros!

Soros Fuck off

Czy nadal macie, a raczej masz taką pasję jak wtedy gdy zadawaliście cios za ciosem Patologii Politycznej Polkowic

– Pytasz o mój stan emocjonalny czy o moją scenografię, która tylko czai się za moimi plecami i myśli, że już TYM RAZEM wślizgnie się do systemu robiąc zazwyczaj bezwzględne NIC?

(pauza)

Niektórym, po prostu podoba się władza, dla samej władzy. Ten styl, komfort i pieniądze. Dla nich Wybory Samorządowe , które odbywają się w Polsce co cztery lata , to właśnie takie 5 minut celebry aby kolejny raz zaistnieć w opinii publicznej i świadomości wyborcy. Za to problemy ich  potencjalnych wyborców, są dla nich na drugim planie. Oni naprawdę zainstalowali w sobie program oszczędzania baterii lub latają za Pokemonami, bo taki poziom, taka filozofia.

My, Ty, ja –  jesteśmy dla nich tylko mięsemwyborczym, karmionym co cztery lata kłamstwami i kosztownymi obiecankami. A nie daj Boże, jak taki jeden z drugim nie dostanie się do upragnionej władzy. To nawet wtedy Bóg jest winien. Zastanawia się wtedy taki gościu głośno: Jak to było możliwe, że to głupiespołeczeństwo nie postawiło na tak wybitną jednostkęjaką się mienił., a wybrali zwykłego chama i prostaka bez szkół wyższych.

Taki poziom moja droga. Mnie prywatnie, władza brzydzi, a swoje kompleksy leczę zazwyczaj z Alicją , bo lubię Krainę Czarów.

Dobrze. A Ty? 

– Pasje zmartwychwstają i raczej wtedy pozostają już we krwi na dłużej. Ale poważny kryzys przyszedł do mnie jakieś dwa lata temu. Po wyborach samorządowych w 2014 roku. Bardzo wtedy rozczarowałem się sobą…, i chyba tylko sobą, bo powinienem już wtedy wiedzieć ,że z HOT DOGA nie można zrobić wykwintnej potrawy , którą ze smakiem kosztowałoby społeczeństwo.

Przerwę. Dlaczego akurat sobą? Zrobiłeś tak już wiele, więc skąd te dylematy? Bo zaraz pomyślę, że burmistrz miasteczka w którym żyjesz, ma racje z tymi tabletkami?

(uśmiech) 

– Powiem tak: Wolę swoje antydepresanty niż systematyczne zatruwanie swojej wątroby czterdziestoprocentową trucizną. Wyrosłem już z tego. Nie niszczę neuronów w swoim mózgu. Po drugie , dlaczego mam dawać politykom w formie akcyzy, na drogie garnitury, białe kołnierzyki czy „ku*ewki” za posadę – np. posłom PO i innym? Aby co, jeszcze bezczelniej mnie okradali? Proszę…,prrrry.

Niech ten czyni to, co dane jest mu czynić – oby tylko czynił DOBRO. A o depresji , naprawdę dużo jest publikacji, więc nie będę zanudzał tym tematem czytelników. Dodam tylko ,że jak pan burmistrz Skibicki nauczy się czytać ze zrozumieniem i przyswoi niezbędną wiedzę do wypowiadania się na forum publicznym o moim zdrowiu – może okazać się , że nagle nie będzie mu się chciało posługiwać zdobytą PRAWDĄ. Zresztą to notoryczny kłamca i taki poziom niech prezentuje sobie wśród swoich popleczników politycznych, których i tak, przypuszczam, nie interesuje jego poziom „czegokolwiek. Naprawdę dziwię się, że takie niedouki zostają burmistrzami, ale jak widać Polacy muszą się jeszcze wiele nauczyć , aby nie dochodziło do takich kosztownych pomyłek jak w Chocianowie w roku 2014.

(pauza)

Naprawdę nie chcę , hipotetycznie, przeczytać za jakieś dwa lata , po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych coś takiego:

Detronizacja Czerwonego Systemowca ! Janusz Zielony rozpoczął swoje urzędowanie na fotelu burmistrza Chocianowa od podjęcia decyzji o obowiązkowym szkoleniu dla wszystkich mieszkańców Gminy Chocianów, aby nigdy więcej nie dokarmiali bezdomnych kotów ze swoich okien.

Januszek Zielony

 

Tak, to brzmi zabawnie, ale zapewniam takie nie jest. To tragi-komedia, którą nas Zielony czy p. Likus ze swoimi dżdżownicami czy rolkami, katuje na sesjach Rady Gminy Chocianów.

Mało tego, kiedyś ten Januszek chciał ode mnie kupić głos wyborczy czarno-białą ulotką. Od tej pory nie szanuje tego pięknisia, bo chciał Nas wszystkich wydymać za złotówkę aby potem spokojnie przez cztery lata, zarabiać na fotelu burmistrza ok. 10 000 zł.

To prawda, do biznesu niektórzy nadają się, tym bardziej w takich małych miasteczkach jak Chocianów , gdzie co trzecia osoba w kościele to wujek albo ciotka i nie trzeba przymuszać się do poznawania ekonomii Keynesa czy Friedmana.

Znasz ich poglądy z dziedziny ekonomii? 

– No przestań! To klasyka! Jest niezbędna aby można było w ogóle marzyć o jakiejkolwiek wysokiej polityce i walce o suwerenność naszego Państwa. Wiemy, że tylko Bóg śpi spokojnie, ale to jest Bóg. Ja ufam tylko sobie, plus, ale to już tajemnica. Musiałem zajrzeć w głąb, pomimo ,że do dziś tej całej ekonomii nie kminie (czytaj : rozumiem) i nurtuje mnie pytanie: Jak to wszystko jest tak pięknie naukowo poukładane, to dlaczego były ekonomista Polski; Tusk, okradł Polaków przy pomocy kreatywnej księgowości? Mało tego ,dlaczego w NAGRODĘ wzrosły jego zarobki aż do kwoty 106 000 zł miesięcznie a odpowiedzialność spadła do ZERA? Bruksela to już kosmos?

Wierzę jednak, że moja urocza dr Kenc , wykładowca na uczelni do której obecnie uczęszczam , wyjaśni mi te niejasności ekonomii cewników w BIAŁYCH KOŁNIERZYKACH. Przynajmniej zapytam Ją o to…

Ekonomia to trudna dziedzina nauki , bo nie chodzi tylko o skład cementu czy vat w cenie gwoździ , a o pewien rodzaj magii i umiejętności opanowania swoich egoistycznych rządz. Ale nie wielu z tych tak wielu potrafi to zrozumieć. Szkoda. A świat jest już za mały na Nas dwóch- DONALD !

Dodam tylko jeszcze: Proszę , nie róbmy z Urzędów Samorządowych chlewu dla świń, które potem chcą dzięki bliskości koryta , kupić taniej „dom” po radziecki czy działeczki, po tak zwanej  znajomości”.( Janusz Zielony i Adam Hrynczyszyn)

Czarno białe ulotki?

Ludzie, ja naprawdę rozumiem ten nietakt Januszka Zielonego, bo czasami klepsydry są tańsze , ale przypuszczam, że my raczej wolimy WESELA a nie STYPY. A może to tylko taki zwykły BIZNES na wyborach samorządowych p. Januszka , bo jakoś przecież musiał uzbierać te pół miliona w fajnych akcjach (czytaj: papiery wartościowe) . Niech ma, udało mu się, to niech spija walory swojej urody. Ja jednak daleki jestem od powierzania ważnych spraw Naszej Gminy celebrytom czy innym błaznom, którzy dużo ryczą a mało mleka dają. Ludzie ! Szanujmy się…! Czy gówno, gdy ubierzemy je w modny garnitur – też wybierzemy na Naszego przedstawiciela?

Uodporniłeś się już na wzrok ludzi i głupie uśmieszki twoich wrogów? 

– Zacytuję:

 Jeśli nie masz wroga , znaczy to tylko tyle, że nie masz charakteru.

Jestem tylko człowiekiem, dużo rozmawiam z ludźmi. W Chocianowie, Polkowicach i być może w Lubinie jestem tematem rozmów, lęków…. Ale, tu nie o mnie chodzi. Ludzie, którzy mnie znają wiedzą, że celebra mnie brzydzi , a kompleksów nie muszę leczyć w polityce, bo ich nie mam. Aplauzy i brawa są opium tylko dla cwaniaków o podwójnych standardach i ludzi których wzrost nie przekracza minimum.

Wszystko co o mnie chciano opowiedzieć Światu , zostało już opowiedziane. Sam lepszej autobiografii nie potrafiłbym stworzyć na potrzeby edukacyjne czy chociażby dla uciechy czytelników. Trzeba się z tym pogodzić. Nie można być trochę „politykiem”, trochę „ku*wą” trochę dziennikarzem.!

Jestem w pełni świadomy i dobrze doświadczony aby łudzić się, że narzędzia walki moich oponentów politycznych są ostrzone dla mojej czy Polski chwały.

Nie wstydzę się swojego życia ! Nigdy moje życie nie było burdelem , do którego wleźć mogła byle jaka łajza polityczna, zapalić cygaro i zażądać ode mnie usługi.

Niestety, mamy obecnie do czynienia z kryzysem moralnym, nie potrafimy odnaleźć się w tym świecie, który wydaje się, że oszalał. Trudno Nam Polakom ocenić i zrozumieć błyskawicznie „system” o którym tu rozmawiamy. To naprawdę rozległy teren, który opanowały elity prawnicze, sądowe i policyjne. Musisz zrozumieć, że nie ma w tym momencie instytucji, która jest wolna od korupcji czy wpływu zorganizowanych grup kapitałowych. Ale nagle po wielu latach okazuje się ,że prawda jest, wydostaje się a ludzie coraz chętniej zapisują fakty na swoich twardych dyskach świadomości aby w odpowiednim momencie, uruchomić pamięć operacyjną i wziąć udział w rewolucji społeczno- politycznej jaka NADCHODZI.

Walczący Jezus

Po prostu, chłopcy w „białych kołnierzykach” mieli tym razem pecha. Zresztą sami o tym wieszczą na wszystkich odpustach w powiecie polkowickim, że: „Trafili na ŚWIRA”. Wbrew pozorom lubię to określenie, bo ich paraliżuje a mi przypomina to co powiedziała Alicja do Kapelusznika:

Tak, na to wygląda. Odbiło Ci, zbzikowałeś, dostałeś fioła. Ale coś Ci powiem w sekrecie. Tylko wariaci są coś warci.

I jak się Państwo czują po spędzeniu czasu z „wariatem” Bazylem?

Niech te Święta, w tym właśnie Roku, będą dla Państwa czasem refleksji nad PRAWDĄ. Czasem miłości i zdrowia. A przyszły rok 2017 , niech stanie się dla wszystkich Polaków czasem odzyskiwania NIEPODLEGŁOŚCI z rąk złodziei i morderców.

Uf.. Vy govorite porusski?

– Da. No ne tak , kak Pushkin.

(Autor – twórca „Bazylianki” uwielbia „Alicję w krainie czarów” i często cytuje fragmenty z prozy Lewis’a Carroll, wierząc ,że:

PRZED WEJŚCIEM NA SCENĘ, LEPIEJ PRZEJRZEĆ SIĘ W LUSTRZE, CODZIENNIE TRACIMY PRZECIEŻ WCZORAJ

Sławomir Tomczak vel Bazyl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.