DARMOWY – ZNACZY CO ?

Nie wiem na ile jeszcze „cudownych” pomysłów wpadnie nasz siwy, a czasami czerwony na licach, dziadek z „najważniejszego” urzędu w naszym miasteczku, ale gdy słyszę słowo „DARMOWA” to nie wróżę temu byłemu komuniście świetlanej kariery czy chociażby tak zwanej Złotej Jesieni.

Musicie Państwo wiedzieć, że NIC co bezpośrednio lub pośrednio związane jest z budżetem jakiejkolwiek administracji państwowej, nie jest za DARMO, bo My wyborcy, obywatele, łożymy na urzędników i ich politycznych pryncypałów. Kto jednak o tym wie lub jest w stanie to zrozumieć ? Czasami wydaje mi się, że wciąż nie wyszliśmy z kina gdzie wyświetlany był film „MATRIX”.

Najbliższy (lubiński) przykład to Skibicki i jego wcześniejszy pracodawca Robert Raczyński. Myślę, że właśnie te dwa FENOMENY, któregoś pięknego dnia (być może  zakrapianego dnia, cokolwiek to oznacza) wymyślili sobie taką właśnie ściemę z „DARMOWĄ” komunikacją między miastową; Chocianów-Lubin. Broń Boże nie śmiem podejrzewać tych „zacnych” prezesów własnych umysłów, że robią to tylko na potrzeby własnej promocji, a gdzież tam, to tylko ZA DARMO….

Myślę, że czas już ubolewać nad faktem, że wciąż, nadal i najlepiej kłamią Nas nasi lokalni politykierzy – bo DARMO to Ty Franuś i Robuś to nawet w swoje mordy nie dostaniecie!!!

Ale tak to już jest z Nami, z czego zachodni przyjaciele „Myszki Miki” i „Wuja Sama” śmieją się do łez. Po prostu nie rozumieją jak można za baloniki, cienki wyborczy bigos czy inne tanie gadżety, sprzedać swoją polityczną duszę?(mowa tu o wyborcach). A jednak wciąż dajemy się na to nabierać.

Mój znajomy mówi, że takie zachowanie to lenistwo naszych mózgów. Ja nazywam to ROZTARGNIENIEM i wierzę, że nadchodzi czas gdy Chocianów, Lubin, a nawet Polkowice odrodzą się i zrzucą z siebie zgniły i chorobotwórczy system władzy, tej która od przeszło 25 lat okrada Polskę i manipuluje nami jak sterowalnymi robocikami…

Jak już pisałem wyżej, dziś nawet spontanicznie i za darmo nie można dostać w mordę. Dlaczego w takim razie, taki Franuś Skibicki i Robuś Raczyński, którzy nie raz się czyścili z grzechów toksyny okłamywania MAS – nadal uważają, że są bogami? (małe „b”, bo nie wiem w co tak naprawdę Ci „chłopcy” z jednej politycznej piaskownicy wierzą).

Ponoć to właśnie PYCHA zazwyczaj kroczy przed upadkiem…., czy w przypadku Rodziny lubińskiej jest podobnie?

Ostatnio czytałem w „propagandówce” Raczyńskiego (Wiadomości Lubińskie – opłacane z budżetu miasta Lubin) jakie to inwestycje na skalę Polski (szkoda, że nie na skalę ŚWIATA) wprowadził Robercik Raczyński dając mieszkańcom Lubina darmową komunikację miejską…, jakie to oszczędności itp.

I o dziwo w tym temacie Robert wielki (z małej litery-to taki zabieg stylistyczny pokazujący gdzie mam włodarza Lubina) nie kłamał. Oszczędności w postaci zwalniania „zbędnych” pracowników są mówiąc slangiem naszego nowego pokolenia COOL, bo innych cool-full oszczędności jakoś się nie doszukałem.

Być może to moja wina, ponieważ Politycy którym depcze po piętach, nazywają mnie „ŚWIREM”, albo po prostu, muszę zalać swojego ryjka jakimś pięciogwiazdkowym bimbrem, aby dorównać Najlepszym Filozofom od WŁADZY.

Niemniej zaczynam już dziś modlitwę do BOGA mego jedynego, aby pomysł z „DARMOWĄ” komunikacją pomiędzy Lubinem i Chocianowem był i został tylko pomysłem dwóch wypalonych i upadających już politycznych baronów Lubina i Chocianowa. Inaczej pomyślę, że w Chocianowie chce nam PO-smrodzić, tak tylko dla zabawy WÓDZ RODZINY NA SWOIM w wydaniu LUBIŃSKIM.

Kocham Skibickiego, bo chcę, wręcz pragnę aby następnym wielkim pomysłem Frania było zbudowanie w Parchowie wieży Eiffla.

LEKKIE MYŚLI KOŃCZĄCE MÓJ OSĄD SYTUACJI ZASTANEJ:

Wiecie co by się stało moi mili czytelnicy gdyby „urząd miasta” nie inwestował, budował czyli wykładał kasy z budżetu na tak zwane „DARMOWE” coś? Po prostu, byłby to urząd czysty i uczciwi.

– Panie doktorze, czy ATROFIA mózgu u 64 latka i 41 latka jest taka sama?

– Hi, ha, ho

I WSZYSTKO MOI DRODZY W TYM TEMACIE. MYŚLENIE NIE BOLI.

ZAPEWNIAM !!!

( poprawiony tekst z Bazylianka Nr 1, lipiec  2015)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.