„Cudowna” Unia

  • 1
  •  
  •  
  •  
    1
    Udostępnij

Z sentymentem wspominam czasy, jakże nieodległe. Działo się to wtedy, gdy zespół folklorystyczny „ECHO” założył Stowarzyszenie.. Faktem stało się to pod koniec 2011 r. Okres ten nazywam pięknym. Nowa, ambitna pani Dyrektor ChOK-u i walka o „kasę”.

Muszą Państwo wiedzieć, że od chwili założenia Stowarzyszenia przez pana Drozda, zespół ECHO dotowany był z pieniędzy ChOK-u. Mało tego, rok wcześniej (2010) wygrał jakiś konkurs i otrzymał kwotę 15 tysięcy złotych, które zostały w jakiś tam sposób, wrzucone w budżet ChOK-u. Było to jeszcze za czasów pani Krynickiej. Jaka była umowa pomiędzy ówczesną panią Dyrektor a zespołem ECHO – nie wiem. Fakt natomiast jest taki, że wciąż te „konkursowe” pieniądze, należą się zespołowi ECHO. Niestety nowa pani Dyrektor, Sylwia Stachowicz, po stażu w Ścinawie, myślała, że tu w mieście Chocianów od razu zbuduje eldorado kultury.

Dziewczyna zaczęła prowadzić wojenki z ECHO. Odtrącony wówczas zespół, dziwnym trafem stał się  beneficjentem unijnego programu:  „Wykorzystaj swój czas”. Jesteśmy dumni z pokory pani Dyrektor, dumni, że zauważyła wreszcie, czym jest tak zwana kultura. Dumny jestem również z faktu, że te 85 826 zł. z Unii wreszcie zostanie wykorzystane dla naszych dzieciaczków.

Cóż byśmy bez tej Unii zrobili? Ale i tak jestem za: PolExit.

DNO, oczywiście kabaret DNO

Bazyl

( poprawiony tekst z Wolnej Prasy Chocianowa, luty – marzec  2012)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *