BAZYL MA PSYCHOZĘ !!!

 • 17
 •  
 •  
 •  
  17
  Udostępnienia

Już od paru miesięcy, gdy spaceruję po Chocianowie, wszędzie widzę Tomasza Kulczyńskigo . Na bilbordach, plakatach, w skrzynkach pocztowych; nawet moja partnerka życiowa przyniosła ostatnio do domu, w Dniu KOBIET , tulipana od szarmanckiego Tomasza Kulczyńskiego.

Tulipan Kulczynskiego

Nie byłoby w tej uprzejmości radnego z Lubina  ( blisko związanego z prezydentem Lubina Robertem Raczyńskim) nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na łodydze tego tulipana przyczepiona była reklama strony www Pana Tomasza . Pomyślałem już wtedy ,że mam jakieś omamy ; zatem czy my wszyscy mamy takie omamy? Napiszcie do mnie o tym, proszę…

Niemniej, dzięki Tomaszkowi, najadłem się ostatnio pączków do syta, na czym nie ukrywam, straciło moje zdrowie. I od razu przypomniała mi się taka o to maksyma:

Jeśli pragniesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby.

Pączki Kulczynskiego

Co prawda, nie podejrzewam Pana Tomasza o zamach na mnie, ale i o miłość też go nie posądzam. Bo, to i nie za bardzo urodziwy człowiek a na domiar złego : z prawniczym mózgiem, co od razu dyskwalifikuje Go z grona moich ulubionych postaci. A jak wiecie , Bazyl i tak woli kobiety.

Powiem wam tak; Tomek Kulczyński to jednak fajny chłopak, bo gdy biegałem po parku miejskim w Chocianowie, gdzie  często ostatnio organizuje Tomasz Kulczyński biegi „WYKLĘTE”, miałem wreszcie czas, pomyśleć o problemach Chocianowa i jego mieszkańców. W sumie rozumiem , że Kulczyński nie ma na to czasu. W dodatku, chłopak prawie nie zna gminy Chocianów, a tym bardziej problemów jej mieszkańców. To co z taką marną wiedzą można zrobić i co STWORZYĆ?

Zdesperowany sytuacją w jakiej znalazł się Chocianów przez rządy „komunisty” , postanowiłem podczas tego męczącego biegu, który kierował mnie ku mecie , zrobić przegląd potrzeb gminy Chocianów i jej mieszkańców …, i wiecie co wam powiem; jest problemów ogrom. O czym, rozpisze się już w najnowszym numerze BAZYLIANKI.

Wydarzenie z marnym, reklamowym tulipanem dla mojej partnerki, nie spowodowało u mnie nawet odrobiny zazdrości; nawet wtedy gdy moja białogłowa powiedziała do mnie , że jest to fajny gest ze strony Pana Tomasza. Pobudzony negatywnie, przez TO stwierdzenie mojej partnerki  , gdzie analogią trącała moją osobę; lakonicznie , z domieszką sarkazmu odpowiedziałem jej:

– Moja kochana, w tym okrasie, takie tulipany w hurtowniach, można kupić za przysłowiowe GROSZE. A pomyśl, gdy Pan Tomasz zdobędzie władze, teraz już na pięć lat,  to kwota zsumowanych zysków (ok. 600 000 zł.), jaką może zarobić – robi duże wrażenie. To naprawdę tani i prosty marketing polityczny, moja droga.

Zero szacunku ma ten człowiek do Nas – pomyślałem.

Jak nie trudno się domyśleć, moja partnerka obraziła się na mnie i chcąc nie chcąc, musiałem wyjść do sklepu po jej ulubione lody, aby uspokoić sytuacje w domu.

Jak widzicie Tomasz Kulczyński, potrafił jednym politycznym marketingowym chwytem, zabić spokój w moim domu i duszy. A nie jest to ani zdrowe a tym bardziej prorozwojowe.

UWAGA !!!

Pizza Kulczynskiego

Teraz dostałem zaproszenie (też jestem kibicem Stali Chocianów) na pizzę do „Jeża”. Nie wiem czy pójdę tam , bo to zawsze przecież „darmowa” pizza i miłe towarzystwo. Musicie jednak wiedzieć, że gdy nie jest się lubińskim prawnikiem i nie ma się kolegi w osobie prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego, to nie ma się na pączki czy pizzę , przynajmniej w takim wymiarze na jaki stać pretendenta na fotel burmistrza Chocianowa  – Tomasza Kulczyńskiego.

W sumie, znacie mnie, jestem uparty i nie pójdę do tej pizzerii. Mam przecież jeszcze swoją godność.

Powiem  Wam, już tak na koniec, że zaczynam się martwić o swoje zdrowie. Podejrzewam u siebie psychozę bo:

Idę na działkę – Kulczyński!

Idę do biura pracy – Kulczyński!

Spaceruję po parku – Kulczyński!

Jem pączka – widzę Kulczyńskiego!

Moja partnerka uśmiecha się do lustra – czuję, że gdzieś czai się Kulczyński!

Zaglądam do skrzynki pocztowej – szok, znów Kulczyński!

Wychodzę z bloku w którym mieszkam, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i nagle w „coś” wdeptuję. Mój mózg od razu podpowiada mi , że to chyba Kulczyński!

NIE! Uf…, to tylko zwykłe gówno.

 

PS. Jest to tylko „próbka”, tego co znajdą moi czytelnicy w najnowszym numerze gazety Bazylianka , która będzie kolportowana w Lubinie, Chocianowie i Polkowicach.

One thought on “BAZYL MA PSYCHOZĘ !!!

 • 13 kwietnia 2018 o 19:49
  Permalink

  Hahahahahah nic dodać nic ująć. Kaszanka wyborcza ruszyła. Darmowe bilety na mecz ,darmowe wejściówki do kina. I parę innych przekupnych spraw. Faktycznie te wydane grosze to nic przy korytku burmistrza. No ale może grzecznie zapomnieć o stołku. Ludzie nie są tak durni by dac się nabrać na te tanie chwytaki. Bazyl dobry artykuł ????

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *