15 RADNYCH CHOCIANOWA – OCENA PRACY

Od 1 stycznia 2011 r. do 25 października 2011 radni rady miejskiej w Chocianowie, złożyli łącznie 80 interpelacji, wniosków oraz zapytań. Czy jest to dużo, czy mało, ocenicie Państwo sami. Roczny koszt utrzymania naszych radnych (diety) to ok. 120 869 zł.

A TERAZ POSZCZEGÓLNI RADNI I ICH DOKONANIA

Okrągły stół Chocianów

NORBERT PIOTROWSKI – ok.10 884 zł. (Przewodniczący Rady do października 2011)

Na 80 złożył 29.

Pan Norbert Piotrowski jest jednym z najbardziej aktywnych radnych już od wielu lat w naszym mieście. W tym roku Pan Norbert, pytał często naszą władzę na jakim etapie są projekty przebudowy dróg osiedlowych a również interesował się w jakim stanie jest miejskie oświetlenie. W imieniu mieszkańców, prosił również aby zakazać parkowania przy ul. Kościuszki 13 (szkoda, że nie wnioskował o zakaz parkowania dla Pani Dyrektor Ośrodka Kultury na ul. Kościuszki 5). Chciał prawie sam, naprawić lub rozebrać przystanek autobusowy w Michałowie, czy mu się to udało, nie wiem do dziś. Pan Norbert był również bardzo uczulony na bezpieczeństwo naszych mieszkańców, zabiegał więc o wprowadzenie ograniczenia prędkości przy ul. Głogowskiej a na ul. Lipowej chciał aby zamontowano progi zwalniające. Mało tego, zażądał przeglądu wszystkich znaków drogowych na terenie całego miasta. Ekologia to również konik Pana Norberta, bo tylko dzięki jego interwencji,  zlikwidowano dzikie wysypisko śmieci. Wywalczył również aby postawiono przy ul. Szkolna – Kasztanowa dodatkowy kontener na opakowania sztuczne.

Były jeszcze takie wnioski jak:

– naprawa barierki ochronnej przy skrzyżowaniu ul. Głogowskiej i Trzebnickiej;

– przegląd studzienek kanalizacyjnych;

– naprawa studzienki telekomunikacyjnej (ul. Żeromskiego 1);

– zabezpieczenie otworu studzienki przy ul. Zamkowa 3;

– podcięcie konarów drzew przy ul. II Armii Wojska Polskiego;

– naprawa chodnika przy ul. Szkolnej oraz chodnika przy ul. Kolejowej;

– zamontowanie znaku ograniczającego prędkość przy ul. Sportowej…

…i wiele, wiele innych dobrych wniosków i zapytań.

Najciekawszym i najbardziej zabawnym wnioskiem, jaki złożył Pan Norbert w imieniu mieszkańców 8 kwietnia 2011 roku, to prośba o odnowienie Dworca Autobusowego przy ul. Kolejowej. Niestety ten wniosek, jak i wiele innych przeszedł bez echa a plac przy stacji autobusowej został sprzedany. Pan Norbert tak, jak na sali obrad; jest również aktywny w życiu społecznym.

KRZYSZTOF LESZCZYŃSKI – ok.7320 zł.

Na 80 złożył 6

Pomimo, że liczba wniosków Pana Krzysztofa nie jest imponująca, to my wiemy, że czasami nie ilość a jakość jest ważna i decydująca. Pan Krzysztof obok Pana Piotrowskiego to aktywny radny, który nie uważa, że czytanie protokołów posesyjnych to strata czasu.

BOGUMIŁA CYMBAŁA – ok. 8580 zł. (Przewodnicząca Komisji Gospodarczej)

Na 80 złożyła 4

Mieszkanka Chocianowca. Radna, która uczy się „samorządności” i przy sprzyjających wiatrach jej kariera i przydatność dla społeczeństwa będzie nieoceniona. Co prawda wnioski, które złożyła prawie w całości dotyczyły wsi Chocianowiec, ale to nie jest ujma a wręcz zaleta. Z tego regionu bywa, że zostaje się Burmistrzem.

BEATA ROLSKA – ok.7320 zł.

Na 80 złożyła 4

Pani Beata Rolska jako opozycyjna radna była przez cały rok „czynna”. To ona już 31 stycznia 2011 walczyła o przywrócenie starej nawierzchni (kostki) na ul. II Armii Wojska Polskiego. Drogi dla Pani Beaty nie były jak widać obce, bo zabiegała również o zamontowanie progu zwalniającego na ul. Kolonialnej.

EDWARD KISIELEWICZ – ok.7320 zł.

Na 80 złożył 1

Jedno zapytanie Pana Edwarda to trochę za mało jak na stałego bywalca rad. „Rad nie rad”, to nie my powinnyśmy ubolewać nad słabą aktywnością Pana Kisielewicza, bo to już problem Szklar Dolnych. Wiemy jednak, że Pan Edward nie jest taki bezradny, bo coś tam potrafi ugrać dla swojego okręgu wyborczego o czym wszyscy wtajemniczeni wiedzą.

STANISŁAW SIWIEC – ok. 9857 zł. (Przewodniczący Komisji Rewizyjnej)

Na 80 złożył 1 

Pan radny Siwiec w tym roku borykał się z poważnymi problemami rodzinnymi dlatego jego absencja w aktywności jest prawie wytłumaczona. Niemniej na takim ważnym stanowisku, jakim jest przewodniczenie Komisji Rewizyjnej powinno się pokazać trochę więcej hartu ducha i woli.

MARIAN SAMBOR – ok. 8580 zł. (Przewodniczący Kultury i Oświaty)

Na 80 złożył 2

Pan Marian wypada bardzo słabo na tle swoich kolegów, bo tak naprawdę to cały rok zajęła mu walka ze studzienką kanalizacyjną… i tyle. Tak wynika z raportu (ale było inaczej…).

BOGDAN STASZCZAK – ok. 7320 zł.

Na 80 złożył 6

Tu też ilość nie oznacza jakość. Wiele z tych wniosków skończyła swój żywot w przysłowiowym koszu, ale nie o to chodzi, tylko o to, że progów zwalniających jak nie było na ul. Kolejowej, tak nie ma a i o „patelni” do szkolnej stołówki możemy zapomnieć. Jest za to zawsze „za” bez względu za czym, ale „ZA”.

BRONISŁAW KLITA – ok. 7320 zł.

Na 80 złożył 1

Pan Bronisław to typowy heros z Parchowa. Walczy o dobre imię swojej wsi i godnie ją reprezentuje nawet w Szlachetnej Paczce. Wierzymy, że wreszcie dostanie od rady pieniądze na most „Chocianowska woda w Parchowie”.

LESZEK FILIPIAK – ok. 7320 zł.

Na 80 złożył 5

Pan Leszek Filipiak od początku roku walczył ze złym stanem drogi wojewódzkiej nr 328. Zwracał się również z prośbą o postawienie wiaty przystankowej przy Szkole Podstawowej w Chocianowie. Zaraz po zmianie nawierzchni przy ul. II Armii Wojska Polskiego skierował swą prośbę o ustawienie znaku ograniczającego prędkość do 30 km/h.

KRYSTYNA ŁYSIAK – ok. 7320 zł.

Na 80/ złożyła 2

Pani Krystyna Łysiak była bardzo mało aktywna w tym roku, ale to tylko z racji postawy opozycyjnej wobec Jedności. Swoją walkę jednak toczyła do końca; o chodnik na ul. Wesołej. Niestety obietnice burmistrza wciąż pozostają tylko pustymi obietnicami.

GRAŻYNA KINDRA – ok. 7635 zł. (od października Wiceprzewodnicząca Rady)

Na 80 złożyła 8

To najbardziej znana, aktywna i doceniana radna w naszym mieście. Pani radna zawsze zabiega o ławki, gdzie moglibyśmy usiąść i odpocząć w pobliżu budynku Ośrodka Opieki Społecznej, walczy o oświecenie nas przy ul. Sportowej, zabiegała tam o zamontowanie dodatkowych lamp. Chciała też zwolnić pędzących na drodze nr 328 – próg zwalniający a na Osiedlu Zwycięstwa okazało się, że są osoby niepełnosprawne i narodziła się potrzeba wydzielenia miejsc parkingowych, właśnie dla tych osób. Już na koniec podwoiła się aktywność Pani radnej i wnioskowała o ujęcie w budżecie na rok 2012 szczepienia przeciwko grypie dla osób powyżej 65 roku życia. To nie koniec dbałości o nasze zdrowie, bo również prosiła o pieniądze na program szczepień przeciwko pneumokokom. Medicus powinien być dumny z takiego pracownika. O drogach osiedlowych już nie wspomnimy, bo to wnioski, które i tak od razu trafiły do kosza.

ZOFIA SKAWIŃSKAok. 7320 zł.

Na 80 złożyła 4

Zofia Skawińska to bardzo waleczna kobieta z wsi Trzebnice i choćby czasami wydawało się, że jest to tylko walka z wiatrakami, to warto to docenić. Jej praca koncentrowała się prawie wyłącznie na wsi Trzebnice, dlatego jej wyborcy powinni dalej na nią stawiać gdyż nie idzie na kompromisy, tak jak inni radni – z obecną władzą.

HENRYK OSOLIŃSKI – ok. 7320 zł.

Na 80 złożył 3

Pan Henryk Osoliński zazwyczaj jest pomocnym radnym o czym świadczą jego wnioski. W jednym z wniosków prosił o przedstawienie informacji przez kierownika OPS, w sprawie zapewnienia na okres jesienno-zimowy osobom starszym i samotnym opał.

RYSZARD BARTOSZ –ok. 9453 zł. (od października Przewodniczący Rady)

Na 80 złożył 0

Aby nie być złośliwym zacytuję kawałek znanej piosenki „mniej niż zero”. Gdybyśmy chcieli wyceniać pracę poszczególnych radnych ten Pan powinien jeszcze dopłacić. Wierzymy jednak, że w przyszłym roku, tak jak obiecał, zabroni całej radzie zabierania głosu na sesjach.

15 wspaniałych z Chocianowa

Przedstawiliśmy Państwu osiągnięcia naszych radnych. Niech to krótkie podsumowanie będzie dla Państwa pomocą w ocenie pracy poszczególnych radnych z Waszych okręgów dla naszego miasta.

Sławomir Tomczak vel Bazyl

(poprawiony tekst z Wolnej Prasy Chocianowa, 1 grudnia 2011)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.